Par dēla nogalināšanu tēvs saņem piecu gadu nosacītu cietumsodu

Ēna. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Lita Krone/LETA

Daugavpils tiesa piespriedusi piecus gadus ilgu nosacītu cietumsodu kādam vīrietim, kurš nāvējoši sadūra savu pilngadīgo dēlu, kurš iepriekš bija izturējies vardarbīgi gan pret savu māti, gan māsu, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Tajā norādīts, ka pērn 1. aprīlī notiesātais vīrietis svinējis Lieldienas ģimenes lokā. Pēcpusdienā starp vīrieti un viņa dēlu izcēlās konflikts, kura laikā viņa dēls, kurš atradās alkohola reibumā, sāka lamāties un ar roku pagrūda notiesāto vīrieti, kurš izgāja uz ielas, lai izvairītos no tālāka konflikta.

Atrodoties uz ielas, vīrietis sadzirdēja ka viņu palīgā sauc meita.

Pienākot pie dzīvokļa durvīm, viņš satika meitu, kurai uz sejas bija asinis.

Notiesātais vīrietis saprata, ka meitu piekāvis dēls. Ienākot dzīvoklī, vīrietis nesekmīgi centās dēlu verbāli nomierināt, taču dēls viņu sāka grūstīt.

Kā skaidrots spriedumā, redzot, ka dēls uz viņa vārdiem nereaģē, notiesātais vīrietis, būdams alkohola reibumā un dusmīgs, ka dēls kārtējo reizi sarīkojis skandālu un iesitis meitai, nolūkā pārmācīt dēlu, paņēma virtuves nazi un ne mazāk kā sešas reizes iedūra dēlam krūšu kurvja un galvas apvidū.

Saprotot, ka vismaz viens no viņa dūrieniem trāpījis dēlam krūtīs, notiesātais vīrietis nometa nazi un izgāja no dzīvokļa.

Pa ceļam, satiekot savu meitu, vīrietis palūdza izsaukt dēlam ātro palīdzību.

Spriedumā arī norādīts, ka vīrietim piespriests ne tikai piecus gadus ilgs nosacīts cietumsods, bet arī piecus gadus ilgs pārbaudes laiks.

Uz augšu