Sv 17.01.2021.

JRT režisors Hermanis Maskavā ticies ar Gorbačovu

Alvis Hermanis un Mihails Gorbačovs

FOTO: Ekrānuzņēmums

Jaunā Rīgas teātra (JRT) režisors Alvis Hermanis šodien Maskavā ticies ar kādreizējo PSRS prezidentu Mihailu Gorbačovu. Par to liecina radio stacijas "Echo Moskvi" galvenā redaktora Alekseja Venediktova ieraksts sociālajā tīklā "Twitter".

Venediktovs savā "Instagram" kontā publicējis foto, kurā redzami Alvis Hermanis un Mihails Gorbačovs.

Alvis Hermanis intervijā žurnālam "Ir" iepriekš klāstīja, ka jau gadu gatavo izrādi par Gorbačovu, un pirmizrāde būšot nākamgad. Ierasties pie sevis Maskavā viņu uzaicinājis pats galvenā varoņa prototips. "Viņš [Gorbačovs] grib mani personiski satikt un vēl kaut ko izstāstīt," žurnālam teica Hermanis.

Režisors stāsta, ka krievu valodā iestudētajā izrādē Gorbačovu spēlēs Žeņa Mironovs. Izrāde būšot Jaunā Rīgas teātra un Mironova vadītā Maskavas Nāciju teātra kopražojums.

Mironovs esot ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un teicis, ka grib izrādi, bet režisoru nelaižot Krievijā. Tad Putins parunājis ar Krievijas Federālo drošības dienestu, nākamajā rītā atzvanījis Mironovam un teicis: "Tavs pretpadomju elements var braukt."

» Putins: "Tavs pretpadomju elements var braukt!" Hermanis dabūjis vīzu, lai iestudētu izrādi par Gorbačovu

"Man burtiski tikko iedeva Krievijas vīzu. Kā zināms, es biju "melnajā sarakstā", bet šoreiz ir īpašs iemesls," žurnālam rezumē mākslinieks.

Viņš piebilst, ka iecerējis izrādē pilnībā ignorēt tos sešus gadus, kad Gorbačovs bija Padomju Savienības prezidents. "Izrāde beigsies 1985. gada pavasarī. Tā būs par viņu un sievu Raisu, kuru spēlēs Čulpana Hamatova. Mani vairāk interesē, kā bija iespējams, ka šis smilšu graudiņš iekļuva mehānismā un mehānisms apstājās," par savu topošo izrādi žurnālam "Ir" stāsta Hermanis.

Kā ziņots, 2014. gada oktobrī Maskava Hermani iekļāva tā dēvētajā melnajā sarakstā, liedzot viņam ieceļošanu Krievijā.

Redaktors iesaka