Kas var notikt, regulāri braucot ar "sausu" bāku?

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Teju katram autovadītājam nācies piedzīvot to, kā degvielas rādītājs noslīd zem pēdējas ceturtdaļas atzīmes. Nereti gadās pat sagaidīt iedegamies brīdinājuma lampiņu panelī. Vai un kā tas ietekmē automašīnu - informāciju apkopojis portāls "Yahoo news".

Saskaņā ar "Royal Automobile Club of Queensland" tehniskās politikas un drošības vadītāja Stīva Spoldinga viedokli, iespējams ietaupīt vairākus simtus dolāru, regulāri uzpildot degvielas tvertni.

"Pastāv divas bīstamības - pirmkārt, devgielas tvertnē esošās nogulsnes var nokļūt degvielas filtrā, kas pats par sevi prasa zināmu tehnisku uzturēšanu. Vēl lielāks risks ir degvielas sūkņa bojājums, kas var izmaksāt samērā dārgi - no 500 līdz 1000 ASV dolāru. Ja tiek izmantots sūknis ar nepietiekamu daudzumu degvielas, iespēja to neatgriezeniski sabojāt ir liela," skaidro Spoldings.

Kad būtu nepieciešams degvielu uzpildīt?

Spoldings norāda, ka optimāli degvielu nepieciešams uzpildīt tad, kad rādītājs nokrīt līdz ceturksnim.

Lai ieekonomētu degvielas patēriņu, eksperts norāda, ka nepieciešams regulāri pārbaudīt automobiļa riepas, pareizāk, spiedienu tajās, nepārslogot mašīnu un riteņu tehnisko stāvokli kā tādu.