"Capitals" izcīna otro uzvaru Stenlija kausa pirmajā kārtā

Vašingtonas "Capitals" hokejisti
Vašingtonas "Capitals" hokejisti Foto: Reuters/ScanPix

Iepriekšējās sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas čempione Vašingtonas "Capitals" sestdien svinēja otro uzvaru šīs sezonas turnīrā.

"Capitals" Austrumu konferences ceturtdaļfināla otrajā spēlē savā laukumā ar 4:3 (2:1, 0:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Karolīnas "Hurricanes", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

"Capitals" jau spēles pirmajās desmit minūtēs bija panākusi 2:0, taču viesi atspēlējās. Uzvarētājs tika noskaidrots pirmajā pagarinājumā, kura otrajā minūtē Bruks Orpiks bez ripas apstādināšanas ar metienu no iemetienu apļa panāca 4:3.

Sērijas nākamā spēli notiks pirmdien "Hurricanes" mājvietā Relijā, kas NHL izslēgšanas turnīra mačus nav uzņēmusi teju desmit gadus.

Vēl Austrumu konferencē Bostonas "Bruins" mājās ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) guva virsroku pār Toronto "Maple Leafs", sērijā panākot 1-1. "Bruins" vārtsargs Tūka Rasks šajā spēlē tvēra 30 pretinieku mestās ripas.

Abas komandas kopumā izpildīja 83 spēka paņēmienus un iekrāja 29 soda minūtes.

Tikmēr regulārā čempionāta Rietumu konferences spēcīgākā komanda Kalgari "Flames" savā laukumā ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kolorādo "Avalanche" hokejistiem, kuri sērijā panāca 1-1.

Uzvaras vārtus pagarinājuma devītajā minūtē guva Neitans Makinons, kurš pretuzbrukumā nonāca pozīcijā, kurā netraucēti varēja izdarīt metienu pa pretinieku vārtiem.

Vēl Rietumos Nešvilas "Predators" savu līdzjutēju priekšā ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzveica Dalasas "Stars", sērijā panākot 1-1.

Uzvaru mājiniekiem atnesa Kreigs Smits, kurš pagarinājuma sestajā minūtē no tuvas distances raidīja ripu cauri trīs spēlētāju burzmai.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas "Capitals", kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas "Golden Knights", pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.