Grūta izvēle: Koalīcija mēģina vienoties par Valsts prezidenta kandidātu

Latvijas valsts karogs un Valsts prezidenta standarts pirms nolaišanas ceremonijas Rīgas pils Svētā Gara tornī. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Lita Krone/LETA

Pirmdien, 15. aprīlī, koalīcija turpinās mēģinājumus vienoties par vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam. Iepriekš partijas bija iecerējušas, ka koalīcija vienošanos panāks līdz šodienai.

Koalīcijas vairākums - nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Jaunā konservatīvā partija un partiju apvienība "Attīstībai/Par!" - Valsts prezidenta amatam varētu atbalstīt Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru.

"Jaunā Vienotība" šajā jautājumā pagaidām cenšas ieņemt izvairīgas pozīcijas - tā ir paziņojusi, ka ir nolēmusi nevirzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, lai šādi palīdzētu vienoties par vienu pretendentu, tomēr partija nav skaidri paziņojusi, ka atbalstīs Levitu.

Politikas kuluāros izskanējis, ka koalīcijas partiju starpā notiekot zināma "stīvēšanās", vai un kuras partijas "amatu kvotā" ierakstīt nākamo prezidentu.

Savukārt partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmums jautājumā par Valsts prezidenta amata kandidātu tikšot paziņots šodien koalīcijas sanāksmē.

"KPV LV" šajā jautājumā ir uzklausījusi tiesībsargu Juri Jansonu, stomatoloģi Alēnu Butkēviču un Levitu.

Saeimas opozīcijas partijas Valsts prezidenta amatam varētu izvirzīt savu kandidātu vai kandidātus, bet konkrētus pretendentus pārsvarā vēl nenosauc. Zaļo un zemnieku savienībā ietilpstošā Latvijas Zaļā partija gan ir lēmusi Valsts prezidenta amatam atkārtoti virzīt Raimondu Vējoni, kurš ir nācis tieši no šīs partijas rindām.

Pats Vējonis, kura iespējas tikt pārvēlētam pašlaik izskatās necilas, joprojām neatklāj, vai atkārtoti kandidēs uz augsto amatu.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks pavasara otrajā pusē.

Uz augšu