Vairāki "Latvijas Pasta" darbinieki cietuši agresīvu mājdzīvnieku dēļ

Brīdinājums "Nikns suns".

FOTO: Renāte Briede/LETA

Nepieskatītu suņu dēļ pagājušajā gadā cietuši 19 "Latvijas pasta" pastnieki, tā vēsta "Latvijas pasts" pārstāvji.

Pavasara periodā pasta darbiniekiem biežāk nākas saskarties ar situācijām, kad četrkājainais mājas mīlulis ilgāku laiku atstāts āra teritorijā bez uzraudzības, neļaujot piekļūt adresāta pastkastītei un ievietot tajā sūtījumus. Ja mājdzīvnieks ir agresīvs, tiek nopietni apdraudēta pastnieku veselība, bet attiecīgajā adresē dzīvojošie nesaņem sev adresētos sūtījumus. 

2018. gadā reģistrēti 19 suņu uzbrukumi "Latvijas pasta" pastniekiem, bet 2019. gada pirmajos trijos mēnešos - jau divi uzbrukumi," informē paststs, piebilstot, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem pastkastītēm ir jābūt ierīkotām drošā vietā, kas brīvi pieejama pastniekam.

Biežākās kļūdas, kuras pieļauj suņu saimnieki, ir mājdzīvnieku piesiešana pārāk garā ķēdē, ļaujot aizsniegties līdz pastniekam, kurš pārvietojas ar divriteni, suņa atstāšana pagalmā ar pārāk zemu žogu, kam tas var brīvi tikt pāri, vai arī pastkastītes novietošana tā, ka suns traucē un neļauj tajā ievietot korespondenci. 

"Latvijas Pasts" atzīmē, ka suņu īpašnieki mēdz uzskatīt, ka suns ir draudzīgs un nekādā gadījumā nekaitēs pastniekam, bet realitātē, tiklīdz svešinieks vēlas iekļūt teritorijā, suns var kļūt ļoti agresīvs. 

Nereti pastkastītes tiek piestiprinātas žoga iekšpusē, kamēr pagalmā uzturas nikns suns.

Pasta sūtījumu piegādi būtiski apdraud arī bojātas pastkastītes, kā arī fakts, ka daudzviet Latvijā korespondences saņēmēji vispār nav novietojuši pastkastītes. To apliecina "Latvijas pasta" adrešu reģistra statistika. 

No 1,03 miljoniem adrešu vairāk nekā 77 000 vietās sūtījumu piegāde nav droša vai ir vispār neiespējama pastkastītes neesamības, tehnisku bojājumu, neatbilstoša izmēra, nepareiza novietojuma vai citu līdzīgu iemeslu dēļ.

Rūpējoties par pasta sūtījumu veiksmīgu un drošu piegādi, "Latvijas pasts" aicina iedzīvotājus pieskatīt mājas sargus un pievērst uzmanību pastkastīšu stāvoklim - lai tās nav bojātas, ir slēdzamas, lai uz tām ir skaidri saskatāma adrese, dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, lai pastkastīte atrodas pieejamā vietā un ir atbilstoša izmēra.

"Latvijas pastā" atgādināja, ka uzņēmumam ir tiesības nepiegādāt sūtījumus adresēs, kur pastniekus apdraud bīstami suņi un to īpašnieki ignorē lūgumus ierobežot suņu brīvību pasta sūtījumu piegādes laikā. Savukārt adresātiem, kuri savas pastkastītes nav novietojuši un noformējuši atbilstoši Ministru kabineta noteikumu prasībām, pasta pakalpojumu sniedzējam ir tiesības pasta sūtījumus nepiegādāt, bet izsniegt pēc pieprasījuma pasta nodaļā.