Kamēr kravas automašīnu vadītāji guļ, garnadži izsūknē degvielu

Kravas automašīna uz šosejas.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) aizturējusi personu grupu par regulārām dīzeļdegvielas zādzībām no kravas automašīnu bākām, informē Valsts policija.

Policijas redzeslokā bija nonākusi personu grupa, kura nodarbojas ar dīzeļdegvielas zādzībām Rīgā un tās apkārtnē. Veicot izmeklēšanas pasākumus, policisti marta vidū Pļavniekos degvielas zādzības brīdī aizturēja trīs vīriešus.

Katram no aizturētajiem - 1968., 1978. un 1988. gadā dzimušajiem vīriešiem - zādzības izdarīšanas brīdī bija sava loma.

Divi vīrieši, uzlaužot degvielas bākas korķi, bākā ievietoja šļūteni un ar elektriskā sūkņa palīdzību iesūknēja degvielu tilpnē, kura atradās speciāli aprīkotā transportlīdzeklī. Tikmēr trešais noziedzīgās grupas dalībnieks atradās turpat netālu un vēroja, lai kāds nepamana viņu rosīšanos un nepieciešamības gadījumā pa rāciju sazinājās ar pārējiem biedriem.

Garnadžu rosīšanās bijusi tik klusa, ka to nebija pamanījuši pašu kravas transportlīdzekļu vadītāji, kuri tobrīd gulējuši automašīnas kabīnē.

Aizturētie ar degvielas zādzībām nodarbojās vairākas reizes nedēļā, bet aizturēšanas dienā viņi bija veikuši četras degvielas zādzības no kravas automašīnām.

Patlaban policija skaidro kopējo nozagtās degvielas daudzumu.

Policija atzīmē, ka kravas automobiļu degvielas tilpnēs var ietilpt līdz pat 800 litriem degvielas. Policijai zināms, ka aizturētie dīzeļdegvielu bija plānojuši izmantot gan pašu vajadzībām, gan pārdot to citiem.

Aizdomās turētajiem draud brīvības atņemšana līdz četriem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Visi aizturētie vīrieši jau iepriekš sodīti par mantiska rakstura noziegumiem, kā arī narkotiku lietošanu un tirgošanu. Tāpat viens no aizturētajiem iepriekš vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā par naftas produktu zādzībām no naftas vadiem Latvijā un ārpus tās.

Uz augšu