Foto: Ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess piedāvāja Francijai savas valsts palīdzību katedrāles atjaunošanā.
Viņš tviterī rakstīja, ka šis ugunsgrēks ir "katastrofa Francijai, Spānijai un Eiropai", piebilstot, ka liesmas iznīcina "850 gadus vēstures, arhitektūras, glezniecības un tēlniecības".
Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja reportieriem notikuma vietas tuvumā, ka viņš lūgs starptautisku palīdzību katedrāles atjaunošanai, iesaistot arī pasaules "dižākos talantus".
ASV prezidents Donalds Tramps kādā pasākumā Minesotas štatā pieminēja "briesmīgo ugunsgrēku", kas izpostījis "vienu no lielākajiem pasaules dārgumiem".
"Tā ir daļa no mūsu izaugsmes, tā ir daļa no mūsu kultūras, tā ir daļa no mūsu dzīves," teica Tramps par šo vēstures un arhitektūras pieminekli.
Tramps arī ierosināja izmantot ugunsdzēšanas lidmašīnas, tomēr šis padoms tika noraidīts, jo tas radītu katedrāles struktūras sagraušanas risku.
ASV eksprezidents publicēja tviterī vecu fotogrāfiju, kurā viņš ar sievu Mišelu un abām meitām iededz sveces šajā baznīcā.
"Parīzes Dievmātes katedrāle ir viens no pasaules lielākajiem dārgumiem, un mēs domājam par Francijas tautu jūsu skumju laikā," tvītoja Obama. Viņa sieva Mišela, kas pirmdien apmeklēja Parīzi grāmatas turnejā, rakstīja, ka "man sāp sirds kopā ar Francijas tautu".
"Parīzes Dievmātes katedrāles majestātiskums - vēsture, mākslinieciskums un garīgums – aizrāva mums elpu, paceļot mūs augstākā izpratnē par to, kas mēs esam un kas mēs varam būt," tvītoja Mišela Obama.
Vatikāns paziņoja, ka pāvests Francisks "ar šoku un skumjām redzējis ziņas par briesmīgo ugunsgrēku, kas izpostījis Dievmātes katedrāli - kristietības simbolu Francijā un pasaulē".
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs tviterī rakstīja, ka ir "šausmās", un nosauca šo katedrāli par "unikālu pasaules mantojuma piemēru".