Bērni nenāk mājās, jo baidās. Sākts kriminālprocess par vardarbīgiem vecākiem

Meitenes rokas ar sirsniņu.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par vecāku vardarbību pret mazgadīgajiem, informēja VP.

  • Pirmdienas vakarā Rīgas Zemgales iecirkņa policisti saņēma informāciju par kādu sievieti, kura atrodas alkohola reibumā un fiziski iespaido savus piecus bērnus.

Policisti ieradās norādītajā adresē, kur sastapa agresīvi noskaņotu 1984. gadā dzimušu sievieti, kura turklāt atrodas arī alkohola reibumā, kā arī trīs mazgadīgus bērnus vecumā no trim līdz septiņiem gadiem.

Skaidrojot, kur atrodas vēl divi bērni, likumsargi uzzināja, ka viņi baidoties nākt mājās, tādēļ pēc skolas regulāri uzturas dienas centrā.

Vēlāk dzīvesvietā ieradās arī bērnu tēvs - 1978. gadā dzimis vīrietis, kurš arī atradās alkohola reibumā. Iepriekš abi vecāki nebija nonākuši policijas redzeslokā.

Policisti konstatēja, ka bērni nav pienācīgi aprūpēti un uz ķermeņa manāmas zilumu pēdas, tādēļ policisti nolēma bērnus izņemt un nogādāt krīzes centrā.

Policijā sākts kriminālprocess par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo.

  • Tāpat Rīgas Teikas iecirkņa policisti pirmdien no kādas skolas Rīgā bija saņēmuši informāciju par zēnu, kurš ģimenē tiek fiziski iespaidots. 

Policistiem tapis zināms, ka 1966. gadā dzimusī audžu māte fiziski iespaidojusi 11 gadus veco zēnu. Bērns nogādāts krīzes centrā.

Sieviete iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā, bet šobrīd pret viņu sākta administratīvā lietvedība par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērnu.

Abos gadījumos par notikušo ir informēts arī Rīgas Sociālais dienests un bāriņtiesa.

Uz augšu