Riekstiņš: LBS lūgšot trūkstošo finansējumu EČ basketbolā sievietēm rīkošanas sadārdzinājuma segšanai

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Basketbola savienība (LBS) vērsīšoties pie finanšu ministra Jāņa Reira (JV) Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēļu rīkošanas sadārdzinājuma segšanai, aģentūru LETA pēc sarunas ar LBS pārstāvjiem informēja Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP).

Viņš norādīja, ka vienošanās ar LBS paredz, ka viņš atbalsta šāda aicinājuma izteikšanu finanšu ministram. Apakškomisijas vadītājs gan norādīja, ka Basketbola savienībai nevajadzēja šo jautājumu risināt publiski, bet gan laicīgi sarunās ar atbildīgajām institūcijām meklēt risinājumu situācijai, iesniedzot detalizētu izdevumu tāmi.

Politiķis norādīja, ka no vienas puses šajā situācijā nākas "mest akmeni LBS dārziņā", jo tika pieļauta kļūda, organizācijai sākotnēji prasot finansējumu atbilstoši 2015.gada čempionāta izmaksām, lai gan skaidrs, ka četru gadu laikā izdevumu apjoms pieaug.

No otras puses sadārdzinājums viesnīcām vasaras periodā ir saprotams, tāpat arī "Arēnas Rīga" izmantošanas izmaksas LBS nevar ietekmēt, norādīja Sporta apakškomisijas vadītājs.

Riekstiņš skaidroja, ka nevar lemt finanšu ministra vietā, bet pieļāva, ka nepieciešamo naudu varētu atrast no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā ziņots, LBS vērsīsies pie Ministru kabineta un Rīgas domes, prasot piešķirt vēl papildus līdzekļus. Organizācijas ieskatā ir izveidojies turnīra izmaksu sadārdzinājums 274 240 eiro apmērā. Rīgas dome līdz šim esot lēmusi piešķirt 25% no prasītās summas.

Uz augšu