Rīgas 1. slimnīcas lietā aizturētie atbrīvoti

Rīgas 1. slimnīcas ēka.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Atbrīvotas visas trīs Rīgas 1. slimnīcas iepirkumu lietā aizturētās personas, tostarp slimnīcas valdes loceklis, Rīgas domes deputāts Genādijs Sevastjanovs (S), trešdienas, 17. aprīļa, vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Visām personām piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Latvijas Televīzijai kļuvis zināms, ka šajā lietā iesaistīts arī tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais Aleksandrs Kreicers. Viņš vada uzņēmumu "Torenberg", kurš Rīgas 1.slimnīcā īstenojis vairākus projektus, tai skaitā slimnīcas 10. korpusā, kur darbojas arī Datortomogrāfijas nodaļa.

Šo nodaļu saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) interesi uzreiz pēc kratīšanas pieminēja slimnīcas valdes loceklis Andrejs Pavārs. Slimnīcas mājaslapā atrodami divi viņa minētajam laika posmam atbilstoši iepirkumi par darbiem 10. korpusā - remonti 10 000 un 20 000 eiro vērtībā, un abos uzvarējis SIA "Torensberg", vēsta raidījums.

Kreicera saistību ar Rīgas 1. slimnīcas lietu apstiprināja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš. Viņš atzina, ka šajā lietā ir sniedzis Kreiceram juridisku palīdzību. Pārvaicāts, vai palīdzība sniegta viņam personīgi vai "Torensbert" kā juridiskai personai, advokāts norādīja, ka to nekomentēs.

Abos iepirkuma līgumos kā kontaktpersona norādīts "Torensberg" tehniskais direktors Magnuss Kurpuševs. Viņa telefons trešdien nebija sasniedzams. Arī pašā uzņēmumā ne viņš, ne Kreicers trešdien sastopams nebija.

Tāpat vēstīts, ka KNAB kriminālprocesā par Rīgas 1. slimnīcas iepirkumiem pirmdien, 15. aprīlī, veica kratīšanu slimnīca un aizturēja trīs personas. Kriminālprocess sākts 5. aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu. 

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka Rīgas 1. slimnīcas amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem.

» Rīgas 1. slimnīcas iepirkumu lietā aizturēts slimnīcas valdes loceklis Sevastjanovs

» KNAB veicis kratīšanu Rīgas 1. slimnīcā, aizturētas trīs personas

Uz augšu