KNAB: Rīgas 1. slimnīcas krimināllietā nodarīts vairāk nekā trīs tukstošu eiro liels kaitējums

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Rīgas 1. slimnīcas krimināllietā iespējamo noziedzīgo darbību rezultātā nodarīts 4300 eiro liels kaitējums, lai gan tā pirmstiesas izmeklēšanas laikā var tikt precizēta, apliecināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

KNAB apliecināja, ka iepriekš aizturētajām personām piemērots aizdomās turētā statuss, kā arī ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties noteiktai personai, noteiktas nodarbošanās aizliegums saistībā ar iepirkumiem, kā arī aizliegums izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas.

Lemjot par piemērojamo drošības līdzekli, procesa virzītājs, atbilstoši Kriminālprocesa likuma normām, izvēlas tādu procesuālo piespiedu līdzekli, kas pēc iespējas mazāk aizskar personas pamattiesības un ir samērīgs. Piemēram, piemērojot noteiktas nodarbošanās aizliegumu, procesa virzītājs ņem vērā arī to, ka personu nevar atstāt bez iztikas līdzekļiem, norādīja birojā.

» KNAB veicis kratīšanu Rīgas 1. slimnīcā, aizturētas trīs personas

Jau ziņots, ka KNAB kādā kriminālprocesā pirmdien, 15. aprīlī, veicis kratīšanu pašvaldības SIA "Rīgas 1. slimnīca" un aizturējis trīs personas - vienu amatpersonu un divas fiziskas personas. Aģentūrai LETA zināms, ka aizturēts tika slimnīcas valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Genādijs Sevastjanovs (S) un tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais uzņēmējs Aleksandrs Kreicers.

Kriminālprocess sākts 5. aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka "Rīgas 1.slimnīcas" amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem, iepriekš ziņoja KNAB.

Uz augšu