Rīgas 1. slimnīcas krimināllietā iesaistītais atkāpjas no amata

KNAB. Ilustratīvs attēls

FOTO: LETA

Rīgas 1. slimnīcas krimināllietā iesaistītais uzņēmējs Aleksandrs Kreicers atkāpies no būvniecības uzņēmuma "Torensberg" valdes locekļa amata, vienlaikus noliedzot savu dalību noziedzīgās darbībās, norāda uzņēmēja advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Vārpiņš norādīja, ka masu medijos pēdējās dienās izskanējusi informācija, ka krimināllietā, kuru izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saistībā ar Rīgas 1. slimnīcas veiktajiem iepirkumiem, ir izskanējis Kreicera vārds, kurš vada uzņēmumu "Torensberg".

Lai nemestu ēnu uz plašsaziņas līdzekļos minēto uzņēmumu, Kreicers ceturtdien, 18. aprīlī, ir atkāpies no "Torensberg" valdes locekļa amata un attiecīgi tiek noformēti dokumenti, lai minēto atkāpšanos reģistrētu likumā noteiktajā kārtībā, norādīja advokāts.

"Masu medijos izskanējušo informāciju, ka kādu iesaistīto personu rīcības rezultātā Rīgas 1. slimnīcai nodarīti zaudējumi 4300 eiro apmērā, Kreicers nesaista ne ar savu, ne ar viņa vadītā uzņēmuma darbību un izsaka cerību, ka KNAB darbinieki spēs ātri un operatīvi noskaidrot notikušā patiesos apstākļus," norādīja Vārpiņš.

Portālā "Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka uzņēmums "Torensberg" dibināts 2006. gadā un tā pamatkapitāls ir 8526 eiro. Kapitālsabiedrība pieder Marijai Kinastei, taču uzņēmuma amatpersonu lokā ir arī Kreicers. 2018.gadā uzņēmums apgrozījis 10,542 miljonus eiro, gadu noslēdzot ar 314 502 eiro peļņu.

Jau ziņots, ka KNAB pirmdien veicis kratīšanu pašvaldības SIA "Rīgas 1.slimnīca" un aizturējis trīs personas - vienu amatpersonu un divas fiziskas personas. Aģentūrai LETA zināms, ka aizturēts tika slimnīcas valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Genādijs Sevastjanovs (S) un tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais uzņēmējs Kreicers.

» KNAB: Rīgas 1. slimnīcas krimināllietā nodarīts vairāk nekā trīs tukstošu eiro liels kaitējums

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka "Rīgas 1.slimnīcas" amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem, iepriekš ziņoja KNAB.

Latvijas Televīzija trešdien, 17. aprīlī,  ziņoja, ka "Torensberg" Rīgas 1. slimnīcā īstenojis vairākus projektus, tai skaitā slimnīcas 10.korpusā, kur darbojas arī Datortomogrāfijas nodaļa.

Uz augšu