Olaines pagastā lielā platībā deg mežs
Papildināts

Piektdien, 19. aprīlī, pusdienlaikā Olaines novada Olaines pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā lielā platībā deg mežs, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD šodien plkst. 14.21 saņēma izsaukumu uz Olaines pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, degusi kūla. Ugunsdzēsējiem-glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg mežs un ar lielo vēju liesmas strauji izplatās.

Patlaban VUGD kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem veic šī paaugstināta bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus.

Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti gandrīz 20 ugunsdzēsēji - glābēji, kā arī piesaistītas sešas specializētās ugunsdzēsības automašīnas.

Patlaban visā Latvijā tiek dzēsti teju 30 ugunsgrēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Šodien līdz plkst. 16.45 ugunsdzēsēji glābēji steigušies uz 86 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem.

29 no visiem saņemtajiem izsaukumiem uz ugunsgrēkiem patlaban vēl tiek dzēsti.

VUGD uzsvēra, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību, jo tas ir ilgstošs un fiziski smags darbs.

Tā kā ugunsdzēsēju glābēju piekļūšana pie degšanas vietām ir apgrūtināta, kā arī ņemot vērā liesmu straujo izplatību, sākotnēji ticis pieņemts lēmums piesaistīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru, kam tuvākajā laikā vajadzēja sākt dzēšanas darbus no augšas.

Taču, apsekojot degšanas teritoriju ar drona palīdzību, tika konstatēts, ka NBS helikoptera palīdzība tomēr nebūs patlaban nepieciešama un ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem spēs nodzēst ugunsgrēku, veicot dzēšanas darbus tikai no zemes.

Tā kā ugunsdzēsēju glābēju piekļūšana pie degšanas vietām ir apgrūtināta, kā arī ņemot vērā liesmu straujo izplatību, sākotnēji ticis pieņemts lēmums piesaistīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru, kam tuvākajā laikā vajadzēja sākt dzēšanas darbus no augšas. Taču, apsekojot degšanas teritoriju ar drona palīdzību, tika konstatēts, ka NBS helikoptera palīdzība tomēr nebūs patlaban nepieciešama un ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem spēs nodzēst ugunsgrēku, veicot dzēšanas darbus tikai no zemes.

Uz augšu