Visā Latvijā tiek dzēsti aptuveni 30 ugunsgrēki; paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Juglā likvidēts
Papildināts

Patlaban visā Latvijā tiek dzēsti teju 30 ugunsgrēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Šodien līdz plkst. 16.45 ugunsdzēsēji glābēji steigušies uz 86 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem.

29 no visiem saņemtajiem izsaukumiem uz ugunsgrēkiem patlaban vēl tiek dzēsti.

Plkst. 17.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur pie kanāla bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pērnā zāle un pastāv liesmu izplatīšanās draudi, kā arī notikuma vietā izveidojies spēcīgs sadūmojums. 

Pēc nedaudz vairāk nekā stundu ilgiem dzēšanas darbiem plkst. 18.08 ugunsgrēks Juglā ticis lokalizēts. Ugunsgrēkā astoņu hektāru platībā degušas niedres.

Ugunsgrēks pilnībā likvidēts plkst. 20.17.

VUGD informē ka, redzot dūmus, iedzīvotājus māc ziņkāre un vēlme savām acīm redzēt, kas ir noticis. Tomēr, tuvojoties ugunsgrēka vietai, cilvēki pakļauj sevi briesmām, jo atrašanās dūmos var kaitēt veselībai.

Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus, redzot dūmus, tomēr netuvoties ugunsgrēku vietai.

VUGD uzsvēra, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību, jo tas ir ilgstošs un fiziski smags darbs.

Visbiežāk pie kūlas ugunsgrēkiem nav iespējams piebraukt ar autocisternu, tāpēc nereti ugunsdzēsēji glābēji līdz notikuma vietai dodas ar kājām un dzēšanu veic ar pletnēm un/vai roku smidzinātājiem. Kūlas ugunsgrēku dzēšana ir bīstams darbs, jo vēja ietekmē liesmas var pēkšņi mainīt virzienu un apdraudēt pašus dzēsējus.

Kā ziņots, pašlaik VUGD kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem cīnās ar plašu paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, kas izcēlies mežā Olaines novada Olaines pagastā.

» Olainē lielā platībā deg mežs

Uz augšu