Privāts klosteris un medības ar automātu. Žurnālists pēta krievu oligarha ikdienu (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Pexels

Katrs ir sapņojis kaut dienu sajusties kā viens no turīgākajiem cilvēkiem pasaulē - tieši šī vēlme iedvesmojusi portāla "Vice" žurnālistu Raienu Dafiju pavadīt dienu kopā ar Krievijas miljardieri Sergeju Veremenko. 

Amerikāņu žurnālists 2015. gadā devās ciemos pie Veremenko kunga, kura tā brīža kapitāls tika lēsts ap 1,4 miljardiem ASV dolāru.

Oligarha galvenās nodarbošanās sfēras esot derīgo izrakteņu ieguve un darbība banku sektorā. 

Miljardieris ir precējies ar baletdejotāju, modeli, aktrisi un "Misis Pasauli 2006" Sofju Skaju. 

Žurnālists uz vienu no pāra īpašumiem dodas ar helikopteru, apkārt paveras plaši meži un vairākas būves. Žurnālists skaidro, ka viņi ir ieradušies pie biznesmeņa, kuram pieder liela daļa Krievijas ziemeļu.

Dafijs vēsta, ka ietekmīgajam uzņēmējam esot saites gan ar Putina valdību, gan krievu mafiju, taču šo informāciju, protams, ir sarežģīti pārbaudīt.

Pusdienās - frikadeļu zupa. Žurnālistam un oligarham pievienojas arī viņa sieva, ar kuru tobrīd 40 gadus vecais uzņēmējs apprecējies tad, kad viņa bijusi 18 gadus veca. Pie tā paša pusdienu galda - arī daži garīdznieku tērpos tēpti vīrieši. Klātesošie paceļ šņabja glāzītes, un uzņēmējs ir gatavs žurnālistam izrādīt īstenu krievu viesmīlību.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofya Arzhakovskaya (@sofyaskya) on

Sofja žurnālistam skaidro, ka pirmoreiz topošo līgavaini ieraudzījusi teātrī, kur viņu pavadījuši seši miesassargi.

"Tev toreiz blakus bija divi vīri ar automātiskajiem ieročiem," atgādina 26 gadus vecā balerīna. "Tie bija sarežīģīti laiki," atbild miljardieris.

Oligarhs, jautāts par to, kā viņš raugās uz vispasaules sabiedrībā izplatīto pieņēmumu, ka liela mēroga uzņēmējdarbība Krievijā iet roku rokā ar korupciju, atbild sekojoši: "Putins ir teicis - "korupcija mums ir viss". Tā ir visur pasaulē, taču te to jūt īpaši izteikti."

Oligarhs žurnālistam izrāda arī privāto klosteri - baltu ēku ar vairākiem apzeltītiem kupoliem. Šajā ēkā glabājas Sergeja sakrālās mākslas - ikonu - kolekcija. Šeit apkopotas ikonas vairāk nekā 200 miljonu ASV dolāru vērtībā - tā tiek uzskatīta par lielāko šāda veida kolekciju pasaulē. Te gan apskatāma vien desmitā daļa no uzņēmēja plašā svētbilžu klāsta. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Сергей Веремеенко (@dpt_veremeenko) on Veremenko žurnālistam atrāda arī sava mīļākā svētā ikonu. Viņa sieva skaidro, ka šis svētais Krievijas "biznesa haizivju" pasaulē ir īpaši labi iecienīts. Kad žurnālists jautā par tā iemesliem, atbild pats oligarhs - izrādās, ka kolektīva lūgšanās pie svētā ikonas palīdzējusi uzņēmējiem pārvarēt smago 2008. gada finansiālo krīzi. 

Iestiprinājušies ar vēl mazliet sildošā šņabja, kungi pēc baznīcas apmeklējuma izlemj par labu mazliet aktīvākai atpūtai - mežacūku medībām.

Miljardierim pieder vairāku ēku komplekss, kas paredzēts medībām.

Pienāk vakars, un žurnālists uzvelk biezu ziemas jaku, gatavojoties brist cauri sūrajam Krievijas ziemeļu sasalumam, taču viņu sagaida pārsteigums - medības izrādās krietni vien patīkamākas, nekā bija gaidīts!

Ar "medībām" miljardieris saprot sēdēšanu apsildāmā mednieku namiņā ar pusautomātisku šaujamieroci, kuram ir optiskais tēmeklis. Palīdzīgu roku pieliek arī oligarha miesassargi - tie izgaismotā laukumā izkaisa maisus ar graudiem, un drīz vien pirmie meža dzīvnieki jau ir klāt.

Pēcāk vīri dodas īstā slāvu pirtī un "Vice" žurnālistam ir amizanta iespēja izbaudīt, kā ir, kad noper vairāku valstu daudzu gadu IKP.

"Krievijā bija laiks, kurā neviens nekādus nodokļus nemaksāja. Tad nāca Putins un nu viss pamazām kustas uz Rietumu pusi - kā tam arī būtu jānotiek," atklāj uzņēmējs pēc kārtējās degvīna glāzītes.

"Es cenšos labi atalgot savus darbiniekus. Žēl, ka ne visiem šajā valstī sokas labi. Es gribētu, lai visi ir bagāti," saka oligarhs. Vēlāk kopā ar žurnālistu viņš dodas mazliet atžirgt sniegā.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu