Rīgas 1. slimnīcas krimināllietā zināma trešā aizdomās turētā persona

FOTO: LETA

Rīgas 1. slimnīcas krimināllietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) trešā aizdomās turētā persona ir uzņēmēja Aleksandra Kreicera vadītās būvfirmas "Torenberg" tehniskais direktors Magnuss Kurpuševs, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kurpuševu izmeklētāji turot aizdomās par dokumentu viltošanu.

Jau tika ziņots, ka krimināllietā šonedēļ kopumā tika aizturētas trīs personas. Neskaitot Kurpuševu, aizturēts uzņēmējs Kreicers, kuram cita starpā jau pirms vairākiem gadiem celta apsūdzība tā dēvētajā Bērnu slimnīcas krimināllietā, kā arī Rīgas domes deputāts un Rīgas 1. slimnīcas valdes loceklis Genādijs Sevastjanovs (S), kuru tiesībsargi tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

» KNAB veicis kratīšanu Rīgas 1. slimnīcā, aizturētas trīs personas

Pēc "Nekā personīga" rīcībā esošajām ziņām, kratīšana šonedēļ notikusi arī Rīgas 1. slimnīcas valdes locekļa Andreja Pavāra darba kabinetā, taču viņu KNAB neturot aizdomās par jebkādām nelikumībām.

KNAB šonedēļ esot pratināta arī aizturētā Sevastjanova meita Natālija Zlobina, kura ir Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja. Viņai KNAB sāktajā krimināllietā esot piemērots liecinieces statuss.

Raidījums arī vēsta, ka urologa izglītību ieguvušais Sevastjanovs ir zobārstniecības uzņēmumu "Medasko" un "X-Dental" līdzīpašnieks, un saskaņā ar viņa amatpersonas deklarāciju deputāts pērn no "X-Dental" dividendēs saņēmis 106 900 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā viņš nopelnījis 1. slimnīcā, bet no "Medasko" Sevastjanovs saņēmis arī algu kā konsultants.

Kriminālprocess sākts 5. aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka "Rīgas 1.slimnīcas" amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem, iepriekš ziņoja KNAB.

Uz augšu