Latvijas hokejisti otrajā pārbaudes spēlē "sausā" zaudē Francijai (1)

Pirmo zaudējumu, gatavojoties pasaules čempionātam (PČ), svētdien piedzīvoja Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas ar 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) Grenoblē piekāpās Francijas valstsvienībai.

Laukuma saimnieki jau sestajā minūtē izvirzījās vadībā, vairākumu realizējot Tedijam da Kostam. Otrā puslaika ceturtajā minūtē Foriāns Šakjašvili dubultoja Francijas izlases pārsvaru, un tie izrādījās pēdējie vārti šajā mačā.

Latvijas hokejisti šajā mačā vairākas reizes spēlēja vairākumā, taču nespēja izmantot viena vīra pārspēku. Tiesa, arī paši viesi spēlēja rupji, iekrājot 28 soda minūtes, kamēr francūžiem bija par desmit mazāk.

Pēc spēles abas komandas aizvadīja pēcspēles metienu sēriju, kurā Latvija uzvarēja ar 3:2. Latvijas izlasei divus "bullīšus" realizēja Renārs Krastenbergs, bet viens precīzs raidījums bija Egilam Kalnam.

Latvijas hokejisti šajā mačā pa pretinieku vārtiem meta 19 reizes, kamēr pretiniekiem bija par 20 raidījumiem vairāk.

Valstsvienības spēkojās jau piektdien, kad Latvija guva uzvaru pēcspēles metienos ar 3:2, cīņas laikā atspēlējoties no 0:2 deficīta.

Latvijas izlasi šajās spēlēs vadīja Artis Ābols, jo komandas galvenais treneris Bobs Hārtlijs tikai piektdien noslēdza savas gaitas Kontinentālajā hokeja līgā (KHL).

Šīs Latvijai bija pirmās pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta.

Uz Franciju komanda gan devās pieticīgā sastāvā, jo ar to nav tādi līderi kā Miks Indrašis, Kaspars Daugaviņš, Kristaps Zīle, Kristaps Sotnieks, Ralfs Freibergs un Rodrigo Ābols, kā arī brāļi Roberts un Rihards Bukarti.

Tie spēlētāji, kuri uz Franciju nedevās, aizvada treniņus "Volvo" hallē.

Latvijas valstsvienībai šajā pasaules čempionātā būs jāiztiek bez tādiem hokejistiem kā Zemgus Girgensons, Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš, Mārtiņš Karsums, Ivars Punnenovs, turklāt joprojām Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubā Kolumbusas "Blue Jackets" atrodas vārtsargs Elvis Merzļikins. Tāpat, visticamāk, planētas meistarsacīkstēs nespēlēs vārtsargs Jānis Kalniņš.

Sagaidāms, ka nākamnedēļ izlases sastāvu papildinās Teodors Bļugers, gaidīti tiek arī tādi potenciālie līderi kā Rūdolfs Balcers un Lauris Dārziņš, bet sezonu Čehijā turpina Guntis Galviņš.

Pēc mačiem ar Francijas izlasi Latvijas valstsvienībai nākamās spēles paredzēti savu skatītāju priekšā, kad 24. un 25.aprīlī "Arēna Rīga" tiks uzņemta spēcīgā Krievija. Biļetes uz šīm spēlēm var iegādāties "www.bilesuserviss.lv".

Savukārt pēdējās pārbaudes spēles Latvijas nacionālajai valstsvienībai paredzētas 3. un 4.maijā izbraukumā pret Šveici.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

Tikmēr Francija spēlēs otrā grupā ar Kanādu, ASV, Somiju, Vāciju, Slovākiju, Dāniju un Lielbritāniju.

Latvijas valstsvienības sastāvs izbraukuma spēlēm ar Franciju

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”, KHL), Gustavs Dāvis Grigals (“Univ. of Alaska-Fairbanks”, NCAA).

Aizsargi: Uvis Balinskis (Rīgas “Dinamo”, KHL), Krišjānis Rēdlihs (Kuņluņ “Red Star”, KHL), Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstaļ”, KHL), Artūrs Salija (HK “Poprad”, Slovākija), Eduards Hugo Jansons (Almetjevskas “Neftyanik”, VHL), Tomass Zeile (“Tibro IK”, Zviedrijas 2.divīzija), Roberts Mamčics (HK “Liepāja”, OHL), Ēriks Ševčenko (Hantimanijskas “Yugra”, VHL), Renārs Kārkls (HK “Rīga”, MHL);

Uzbrucēji: Nikolajs Jeļisejevs (Almetjevskas “Neftyanik”, VHL), Edgars Kulda (“HC Zlin”, Čehija), Māris Bičevskis (“HK Hradec Kralove”, Čehija), Elvijs Biezais (“GAP”, Francija), Gunārs Skvorcovs, Oskars Batņa, Roberts Lipsbergs, Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis (visi Rīgas “Dinamo”), Egils Kalns (HK “Liepāja”, OHL), Renārs Krastenbergs ("Wheeling Nailers", ECHL) un Artūrs Ozoliņš (Toljati "Lada", VHL).