VUGD: Ugunsgrēks pie Ķīšezera pilnībā lokalizēts

Kūlas ugunsgrēks. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmdienas, 22. aprīlī, pēcpusdienā Rīgā, Jaunciema gatvē, pie Ķīšezera, aizdegusies kūla un meža zemsedze, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Notikušajā kūlas un meža zemsedzes ugunsgrēkā Rīgā, Jaunciema gatvē, pie Ķīšezera, izdegusi aptuveni piecus hektārus liela platība.

Kā informē VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece, plkst. 18.24 ugunsgrēku izdevies pilnībā lokalizēt.

VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece stāsta, ka izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma plkst. 14.45 VUGD.

Ierodoties pie Ķīšezera, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg kūla un meža zemsedze.

Kā vēsta aculiecinieki sociālajā tīklā "Twitter", virs notikuma vietas uz brīdi bija redzami biezi, melni dūmi.

Kā ziņots, šogad Latvijā reģistrēti vairāk nekā 2100 kūlas ugunsgrēki. Kopš gada sākuma dzēsto kūlas ugunsgrēku skaits jau ir lielāks nekā pērn visa gada garumā, kad Latvijā tika reģistrēti 2088 sausās zāles degšanas gadījumi. Savukārt 2017.gadā kūla Latvijā dega 2253 reizes.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs pirmdien, 22. aprīlī, visā valsts teritorijā izplatījis dzeltenās krāsas brīdinājumu par augstu ugunsbīstamību mežos. Brīdinājums spēkā arī Rīgas un galvaspilsētas apkārtnes mežos.

Lietus, kas varētu mazināt sausumu un ugunsbīstamību, Latvijā iespējams, sākot ar piektdienu, 26. aprīli.

Tikmēr VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties zvanīt VUGD pa tālruni 112.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51. panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179. panta 1. daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Uz augšu