P, 11.12.2023.

Atbildību par teroraktiem Šrilankā uzņemas "Islāma valsts" (1)

LETA/DPA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EPA/Scanpix

Teroristu grupējums "Islāma valsts" ar sava propagandas atzara "Amaq" starpniecību otrdien, 23. aprīlī, paziņojis, ka svētdien Šrilankā notikušos teroraktus sarīkojuši tā kaujinieki.

"Tie, kas veica šos pret koalīciju un Šrilankas kristiešiem vērstos uzbrukumus, bija "Islāma valsts" kaujinieki," otrdien pavēstīja "Amaq", minot ASV vadīto koalīciju, kas Irākā un Sīrijā piedalījās operācijās pret "Islāma valsti".

Eksplozijas svētdien Šrilankā gandrīz vienlaikus notika trīs baznīcās, kad tur norisinājās Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās. Teroraktos nogalināti vairāk nekā 320 cilvēki.

Foto: Terorakti Šrilankā 

Šrilankas valdība paziņojusi, ka uzbrukumus organizējis vietējais radikālais islāmistu grupējums "National Thowheeth Jama'ath".

Sākotnējās izmeklēšanas rezultāti liecina, ka Šrilankas terorakti bijusi atmaksa par martā Kraistčērčā, Jaunzēlandē, divās mošejās sarīkoto slaktiņu, otrdien pavēstīja Šrilankas aizsardzības ministra vietnieks Ruvans Vidževardene.

Foto: Šrilankā nogrand sprādzieni baznīcās un viesnīcās

"Islāma valsts" vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret "Islāma valsti", grupējums Sīrijā un Irākā tagad zaudējis visas agrākās teritorijas.

Taču "Islāma valsts" cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu