Francijas piekrastē izskaloti 1200 beigtu delfīnu

Ilustratīvs foto.

FOTO: AFP

Francijas Atlantijas okeāna piekrastē pēdējos mēnešos ir izskaloti ap 1200 beigtu delfīnu, kas bija ieķērušies zvejas tīklos, ceturtdien paziņoja observatorija "Pelagis".

"Biskajas līča "piekrastē ir [izskaloti] apmēram 1200 nelielu vaļveidīgo kārtas zīdītāju, no kuriem vairāk nekā 90% bija parastie delfīni," sacīja biologs Olivjē van Kaneits.

Observatorija, kurā viņš strādā, paziņoja, ka beigto delfīnu skaits ir sasniedzis rekordu katru gadu kopš 2017. gada, un brīdināja, ka delfīni var kļūt par izzudušu sugu šajā rajonā.

"Februāra vidū un marta vidū bija divi [izskaloto delfīnu skaita] maksimumi saistībā ar straumēm, kas šajā laikā ir spēcīgākas zema spiediena apstākļu dēļ," atzīmēja van Kaneits, kurš ir jūras zīdītāju un putnu speciālists.

Observatorija paziņoja, ka apmēram 85% procenti no delfīnu līķiem, kurus bija iespējams izpētīt, bija ar nejaušas iekļūšanas tīklos pēdām. Tā atzīmēja, ka gandrīz trīsreiz lielāks skaits nobeigušos delfīnu varbūt pat nenonāca līdz krastam.

Delfīni un jūrascūkas var iekļūt zvejas tīklos un nosmakt, tiem ķerot jūras asarus un merlangus zvejas rajonos, sevišķi ziemas mēnešos.

Krastā izskaloto delfīnu skaits šogad ir pieaudzis, neraugoties uz observatorijas centieniem brīdināt šos zīdītājus par cilvēku klātbūtni ar akustiskiem līdzekļiem.

Francijas vides ministrs Fransuā de Rižī martā paziņoja, ka viņš līdz gada beigām iepazīstinās ar plānu šādas delfīnu bojāejas novēršanai.

Uz augšu