Uzvaras parkā pie ziedošajām sakurām apmeklētāji tiks cienāti ar tēju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ziedošs Japānas ķirsis.
Ziedošs Japānas ķirsis. Foto: YURIKO NAKAO/REUTERS

Piektdien, 26. aprīlī, Uzvaras parkā pie ziedošajām sakurām jeb Japānas ķiršiem tiks izvietoti 16 soliņi un apmeklētāji tiks cienāti ar tēju, informēja SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Foto: Uzvaras parkā uzziedējušas sakuras 

Uzvaras parkā 2012. gada pavasarī ar Japānas vēstniecības atbalstu tika izveidoti 114 Japānas ķiršu koku jeb sakuru stādījumi. Kā norādīja Vaikulis, šogad sakuras zied kopā ar forsītijām, kuru plašie stādījumi ierīkoti parka daļā gar Aleksandra Grīna bulvāri.

Pēc Vaikuļa teiktā, tāds bijis uzņēmuma īpašnieka solījums bijušajam Japānas vēstniekam Latvijā Takaši Osanam, kad viņš pēdējo reizi apmeklējis Rīgu 2017. gada augustā.

"Tējas malkošanas rituāls zem ziedošu sakuru zariem ir ļoti populārs Japānā un citviet pasaulē, kur zied šie koki," norāda Vaikulis.

"Rīgas meži" arī aicina parka apmeklētājus iesūtīt savus foto, kuros redzamas sakuras, lai noteiktu un vēlāk dabā iezīmētu vietas un rakursus, no kurām izdodas vislabākie foto.

Savas bildes iedzīvotāji var sūtīt uz e-pastu "rigasmezi@riga.lv". Desmit labākajiem autoriem tiks dāvāts Rīgas dārzu un parku ceļvedis, kurā apkopota informācija par pilsētas apstādījumu vēsturi un mūsdienu tendencēm.

Foto: Rīdziniekus un pilsētas viesus priecē sakuras

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu