T, 17.08.2022.

Pilotu streiku dēļ SAS atceļ simtiem reisu

LETA
Pilotu streiku dēļ SAS atceļ simtiem reisu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: AP/Scanpix

Skandināvijas lidsabiedrība SAS, otro dienu turpinoties pilotu streikam, atcēlusi simtiem svētdien, 28. aprīlī paredzēto reisu.

SAS piloti streiku sāka piektdien, 25.aprīlī, pēc tam, kad izgāzās sarunas par algu paaugstināšanu, un streika dēļ atcelti aptuveni 70% paredzēto lidojumu, tikai nedēļas nogalē vien ietekmējot apmēram 170 000 pasažieru.

SAS pasažieriem, kas lidostās visā Skandināvijā gaida uz iespēju atrast kādu alternatīvu reisu, piedāvā bezmaksas pārtiku, taču vairāki ceļotāji sociālajos medijos sūdzējušies, ka nav iespējams sazināties ar lidsabiedrības klientu apkalpošanas dienestu.

Zviedrijas un Dānijas valdībām daļēji piederošais uzņēmums paziņojis, ka ir gatavs atsākt sarunas, taču brīdinājis, ka pilotu prasību izpildīšana radīs lidsabiedrībai smagas sekas.

Zviedrijas aviācijas nozares darba devēju apvienība informējusi, ka piloti pieprasa algu paaugstināšanu par 13%, lai gan vidēji viņi jau tagad saņem 93 000 Zviedrijas kronu (8800 eiro) mēnesī.

Tikmēr arodbiedrība, kas pārstāv aptuveni 95% SAS pilotu Dānijā, Zviedrijā un Norvēģijā, uzsver, ka konflikts neattiecas tikai uz algām un ka strādājošie pieprasa arī caurskatāmākus un prognozējamākus darba grafikus.

Bankas "Sydbank" analītiķi lēš, ka streiks lidsabiedrībai izmaksā 60 līdz 80 miljonus Zviedrijas kronu (5,7 līdz 7,6 miljonus eiro) dienā. Ja streiks ilgs divas nedēļas, zaudējumi faktiski aprīs SAS gada peļņu.

Streiks neietekmē lidojumus, kurus apkalpo SAS partneruzņēmumi, kas nodrošina aptuveni 30% lidojumu. Uzņēmums paziņojis, ka piedāvā klientiem, kas iegādājušies biļetes uz reisiem līdz 1. maijam, bez maksas izvēlēties alternatīvus lidojumus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu