"de facto": Starp RS konsultantiem - Daugavpils deputāts un LR4 žurnālists

Rīgas karogs un "Rīgas satiksmes" autobuss; ilustratīvs foto.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Konstantīns Gaņins konsultācijas "Rīgas Satiksmei" sniedza kopš 2010. gada, ziņo LTV raidījums "de facto". Toreiz gan vīrietim bijis cits uzvārds, Kazakovs. Vīrietis strādājis par žurnālistu un kopš 2014. gada vadīja un producēja diskusiju raidījumus Latvijas Radio 4 (LR). No "Rīgas satiksmes" Kazakovs vismaz pēdējos trīs gadus saņēmis vairāk nekā 3 000 eiro mēnesī, vēsta LTV raidījums "de facto"

Kazakovs no LR atlaists dažas dienas pēc publiski izskanējušās informācijas par viņa darbu "Rīgas Satiksmē". Radio vadībai nav bažu, ka Kazakova gatavotie raidījumi būtu bijuši neobjektīvi.

"de facto" atzīmē, ka Kazakovs vairākkārt ekspertu vietā intervējis partijas "Saskaņa" (S) biedrus. Piemēram, Eiropas Parlamenta vēlēšanas komentējis Saeimas vēlēšanās kandidējušais Raimonds Rublovskis  (S). Kazakovs klausītājiem iepazīstinājis Rublovski vien kā "ģeopolitikas" ekspertu.

Konstantīns Kazakovs LTV skaidrojis – "Rīgas satiksmē" viņš veicis mārketinga nodaļas uzticētos uzdevumus: "Piemēram, palīdzēju organizēt prezentācijas un preses konferences, piedalījos skolēnu zīmējumu konkursa organizēšanā, palīdzēju veicināt projektus, saistītus ar sabiedrisko attiecību dienesta efektivitātes uzlabošanu utt."

KNAB pieļauj, ka "Rīgas satiksmes" noslēgtie konsultantu līgumi bijuši fiktīvi.

Raidījuma "de facto" pieejamā informācija liecina –  pēdējos trīs gados līgumi noslēgti ar vairāk nekā 60 cilvēkiem un vismaz puse no viņiem bijuši saistīti ar Saskaņu, Rīgas domes koalīciju vai pašu Nilu Ušakovu.

LTV norāda, ka Kazakovs nav vienīgais žurnālists, kuru gadiem algojusi "Rīgas Satiksme". Uzņēmumā strādājis arī Dmitrijs Ličkovskis, Nila Ušakova draugs, žurnāla "Patron" galvenais redaktors un Pirmā Baltijas kanāla ziņu dienesta producents, kā arī  "Patron" žurnāliste Irēna Poltoraka. Gan Polotraka, gan Ličkovskis "Rīgas Satiksmē" pelnījuši vairāk nekā 2 000 eiro mēnesī.

Pienākumi – Poltoraka esot veidojusi saturu stendiem, kas izvietoti pašā uzņēmumā, Ličkovskis gatavoja informāciju sabiedriskā transporta monitoriem.

Ilggadējo konsultantu sarakstā ir cilvēki, kas ar Saskaņu saistīti tieši. Piemēram, Inna Belokurova – kandidējusi Saemas vēlēšanās, vadījusi "Saskaņas" biroja darbu. "Rīgas Satiksmē" Belokurova nodarbojusies ar dokumentu skenēšanu.

Pusgadu algu "Rīgas Satiksmē" saņēmis Daugavpils domes deputāts Valērijs Kononovs (S). Gandrīz 2 000 eiro mēnesī viņš Rīgas Satiksmē esot saņēmis par ļoti savdabīgām konsultācijām - viņš esot palīdzējis Daugavpils un Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmumiem saprast, vai vienam no otra iegādāties transportu. Gala ziņojumu deputāts nav paspējis sagatavot. Par konsultantu Kononovs bija pieņemts nodaļā, kuru vadījis "Rīgas Satiksmes" krimināllietā aizdomās turamais Jānis Volkinšteins.

Pusgadu 3 000 eiro mēnesī saņēma bijusī "Rīgas ūdens" un Rīgas Namu pārvaldnieka valdes locekle Ineta Zalāne. Viņa esot konsultējusi uzņēmumu par transporta plūsmas uzlabošanu.

Cita bijusī Rīgas Namu pārvaldnieka valdes locekle un tagad Ziemeļblāzmas direktore Inita Andžāne konsultējusi "Rīgas Satiksmes" muzeja veidošanu. Līgumi bijuši noslēgti arī ar bijušo Aināra Šlesera biroja vadītāju Ingu Pelšu un ar nakts kluba "First Mir" valdes locekli Nordālu Meibergu. Meibergs gatavojis dokumentāciju iepirkumam, kurā vēlāk uzvarēja "Gods kalpot Rīgai" biedra Aleksandra Brandava firma "Rīgas mikroautobusu satiksme".

Uz augšu