Nākamajā sezonā apkures tarifi pieaugs par 12 procentiem

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Nākamajā apkures sezonā AS «Rīgas siltums» siltuma tarifi pieaugs par aptuveni 12 procentiem, šodien, 30. aprīlī, žurnālistiem paziņoja uzņēmuma valdes locekle Biruta Krūze.

Patlaban tarifs iesniegts saskaņošanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, un izmaiņu rezultātā maksa par vienu megavatstundu pieaugs no 44,39 eiro līdz 49,99 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Patlaban uzņēmuma spēkā esošais tarifs nav mainīts sešus gadus un ir spēkā kopš 2013. gada jūnija.

14

Galvenokārt gaidāmais tarifa pieaugums tiek skaidrots ar dabas gāzes cenas kāpumu. "2017. gada aprīlī tika atvērts dabas gāzes tirgus, kā rezultātā mainījās arī tarifa aprēķina metodika. Ja tas nebūtu noticis, tad tagad mēs lūgtu tarifus samazināt, nevis paaugstināt, jo esam attīstījuši siltuma ražošanu ar biokurināmā palīdzību," norādīja Krūze.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka pat pēc tarifa pieauguma, salīdzinoši ar citām Latvijas lielākajām pilsētām, uzņēmums galvaspilsētā vienalga nodrošinās vienu no zemākajām maksām par siltumu.

Aizvadītā "Rīgas siltuma" apkures sezona bijusi 202 dienas gara - no 5. oktobra līdz 24. aprīlim. Patlaban iedzīvotāju parāds uzņēmumam sasniedz 15,78 miljonus eiro.

Aktuālākās ziņas