Putins atvieglo Krievijas pasu izsniegšanu Ukrainas pilsoņiem

Vladimirs Putins

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēl vairāk atvieglojis Krievijas pasu izsniegšanu Ukrainas pilsoņiem, un tagad, lai tas notiktu, tam pat obligāti nav nepieciešamas okupētā Donbasa varas struktūru izsniegtās "pases".

Putins parakstījis rīkojumu par Krievijas pilsonības piešķiršanas procedūras vienkāršošanu vairākām ārvalstu pilsoņu kategorijām, kas pamatā gan attieksies uz Ukrainas pilsoņiem.

Atbilstošs dokuments trešdien publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā portālā.

Vienkāršotā procedūra attieksies uz Ukrainas pilsoņiem, kuriem nav citas valsts pilsonības, kas ir dzimuši un pastāvīgi dzīvojuši Krimā, bet bija izbraukuši ārpus tās robežām līdz 2014. gada 18. martam.

Tā attieksies arī uz Ukrainas pilsoņiem, kas dzīvojuši Doņeckas un Luhanskas apgabalu atsevišķos rajonos atbilstoši situācijai no 2014. gada 7. līdz 27. aprīlim, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja vai kāds cits dokuments, kas viņiem ļauj dzīvot Krievijā.

Šie paši noteikumi atteiksies arī uz personām bez pilsonības, kā arī viņu ģimenes locekļiem, arī adoptētajiem bērniem.

Turklāt šī procedūra attieksies uz cilvēkiem, kas padomju gados deportēti no Krimas, kā arī Afganistānas, Irākas, Jemenas un Sīrijas pilsoņiem, kas ir dzimuši padomju gados Krievijas teritorijā un kuriem bijusi PSRS pilsonība.

Putins jau 24. aprīlī vienkāršoja Krievijas pilsonības iegūšanu okupētajos Ukrainas austrumos Krievijas algotņu pasludināto "republiku" iedzīvotājiem.

Uz augšu