Grebņevā un Ventspilī atrod 10,5 miljonus kontrabandas cigrešu

FOTO: Facebook/VID

Grebņevā un Ventspilī Muitas pārvalde konstatējusi 10,5 miljonus kontrabandas cigarešu, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Šī gada 30. aprīlī Grebņevas muitas kontroles punktā, veikta muitas kontrole no Krievijas iebraukušai kravas automašīnai. Veicot skenēšanas attēla analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu. Transportlīdzeklis novirzīts uz padziļinātās kontroles ēku.

Iesaistot pārbaudē muitas kinologu, atklāts, ka kravā aiz piesegprecēm - ruberoīda ruļļiem - novietotas finiera kastes, kas pilnas ar cigaretēm. Saskaņā ar pavaddokumentiem tajās bija jābūt ģipša apmetumam.

Kontroles rezultātā tika izņemtas 6 511 700 cigaretes "Minsk Capital" ar Baltkrievijas akcīzes markām un "NZ Gold" bez akcīzes markām.

Tajā pašā dienā lielu cigarešu kontrabandas kravu atklāja arī Ventspils ostas muitas kontroles punkta darbinieki.

Veicot kravas transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu, muitas amatpersonas padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu Lietuvā reģistrētu automobili, kurā saskaņā ar pavaddokumentiem tika vesti konstrukcijas materiāli.

Kontroles laikā atklājās, ka melna polietilēna plēve apslēpj kartona kastes ar cigaretēm. Lai nomāktu tabakas izstrādājumu smaržu, ko varētu saost darba suns, kartona kastes bija apstrādātas ar kādu specifisku vielu, kas izdalīja salkanu smaku, un kravas nodalījums bija piebārstīts ar kafijas pupiņām.

Kravā kopumā atradās 406 kastes ar cigaretēm "Winston Blue" bez akcīzes markām. Kopumā atrastas 4 060 000 cigaretes.

Lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei, kurā sākti divi kriminālprocesi.

Uz augšu