Sv 1.11.2020.

Ģenerālā tīrīšana Everestā: cilvēku līķi un tonnām atkritumu

FOTO: AFP / Scanpix

Aktualitāte iekarot pasaules augstākā kalna virsotni ir novedusi līdz tam, ka skaistais kalns ir kļuvis par atkritumu izgāztuvi. Everesta tīrīšanas kampaņas dalībnieki ir atbrīvojuši kalnu no tonnām atkritumu, vēsta CNN.

Kampaņas pirmās divas nedēļas ir rezultējušās ar to, ka dalībnieki ir savākuši vairākas tonnas atkritumu, ko varētu salīdzīnāt ar vienu lielu, pieaugušu nīlzirgu, kurš parasti sver 1 500 - 1 800 kilogramiem. 

 

Komanda, kura veic Everesa sakopšanu, sastāv no 14 cilvēkiem un viņu mērķis ir 45 dienās savākt aptuveni 10 tonnas atkritumu.

Tīrīšanas kampaņas laikā uz kalna atrasti vairāki plastmasas iepakojumi, plastmasa pudeles, alpīnistu aprīkojums un arī cilvēku ķermeņi.

7

Kā vēsta CNN, cilvēku ķermeņi tik atrasti 8,848 metru augstumā. Kopš 1922. gada, kad tika reģistrēti pirmie alpīnistu nāves gadījumi, Everesta virsotnē ir gājuši bojā vairāk nekā 200 alpīnistu. Joprojām tiek uzskatīts, ka liela daļa līķu ir palikuši aprakti zem ledājiem vai sniega.

Komandai palīdz arī armijas helikopteris, kurš palīdz nogādāt milzīgo daudzumu atkritumu prom no Everesta. 

Nepālas valdība un vietējās kopienas jau sen cīnās ar atkritumiem uz Everesta kalna virsotnes. Tādēļ valdība ieviesa depozītu sistēmu alpīnistiem, kas tiek atgriezts atpakaļ, ja viņi no kalna atgriežas atpakaļ ar vismaz astoņiem kilogramiem atkritumu.

Redaktors iesaka