T 21.10.2020.

Usiks traumas dēļ atsauc savu debijas cīņu smagsvaros

Oleksandrs Usiks

FOTO: AP/Scanpix

Ukrainas bokseris Oleksandrs Usiks bicepsa traumas dēļ atsaucis savu pirmo cīņu smagsvaros.

Ukrainim duelis bija paredzēts 25.maijā ASV pret kamerūnieti Karlosu Takamu. Šobrīd nav zināms, kad varētu notiks Usika pirmais duelis smagsvaros.

Usiks pērn kļuva par pirmo bokseri vēsturē, kurš pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem) savā īpašumā bija ieguvis visas četras čempiona jostas. Tomēr šogad 32 gadus vecais ukrainis spēra jaunu izaicinājumu un nolēma debitēt smagsvaros.

Savas karjeras laikā Usiks uzvarējis visās 16 cīņās, 12 gadījumos to paveicot ar nokautu. Tikmēr 38 gadus vecā Takamas kontā ir 36 uzvaras, pieci zaudējumi un viens neizšķirts. Vēl 2017.gadā viņš par Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa asociācijas (WBA) un Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) čempiona jostām cīnījās pret britu Entoniju Džošua, piedzīvojot zaudējumu.

Galerija: Usiks nokautē britu Toniju Beljū

Usiks atteicās no WBA čempiona jostas pirmajā smagajā svarā, turklāt sagaidāms, ka tas pats viņam būs jādara arī ar Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO) un IBF jostām.

Usikam piederošās pasaules čempiona jostas aktuālas ir arī Latvijai. Jūnijā Pasaules boksa supersērijas otrās sezonas pusfinālā latvietis Mairis Briedis dzimtenē tiksies ar poli Kšištofu Glovacki, kuram ir WBO pagaidu čempiona josta. Savukārt Usiks latvieti uzvarēja pērn pusfinālā un atņēma viņam WBC titulu, turklāt netiek izslēgts, ka čempiona jostas pēc ukraiņa pārcelšanās smagsvariem varētu tikt piesaistītas tieši supersērijai.

Brieža īpašumā pašlaik ir WBC Dimanta josta.