Stradiņa slimnīca aicina neuzķerties uz maldinošiem ierakstiem sociālajos tīklos (1)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Dopinga asins paraugi
Dopinga asins paraugi Foto: Reuters/ScanPix

Sociālajā tīklā "Facebook" lielu popularitāti iemantojis ieraksts, kurā kāda sieviete raksta, ka Rīgas Stradiņa slimnīca atsakoties veikt pacientei operāciju, kamēr Valsts asinsdonoru centrā nav savākts šai operācijai nepieciešamais asiņu daudzums. Slimnīcā norāda, ka ziņa ir nepatiesa, vēsta LTV Ziņu dienests.

Ar aicinājumu atsaukties un ziedot asinis dalījusies kāda iedzīvotāja, kura raksta, ka pacientei ātrāk neveicot operāciju, kamēr asinis nebūs saziedotas.

Ar šo ierakstu dalījušies teju 10 000 cilvēku.

Slimnīcā skaidro, ka ierakstā paciente sen ir izoperēta, bet interneta vidē izplatītās ziņas ir nepatiesas.

"Neviens pacients mūsu slimnīcā vai kādā citā nav bijis un nekad arī nebūs ķīlnieka lomā.

Nav iedomājama situācija, kad kāds pacients, slimnīcā atrodoties, nesaņemtu sev nepieciešamo ārstēšanu tāpēc, ka kāds no radiniekiem, draugiem, darba kolēģiem nav aizgājis nodot asinis. Ja operācija ir nepieciešama, operācija tiek nodrošināta," raidījumam saka Rīgas Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Slimnīcas pārstāve gan piebilst, ka reizēm ārsti un māsas aicina pacientu piederīgos ziedot asinis: "Jo arī piederīgie nereti ir ļoti ieinteresēti un vaicā, kā viņi var palīdzēt. Tad mēs arī paužam šādu iespēju pievienoties donoru kustībai, ja cilvēku veselības stāvoklis to atļauj. Mēs kā Stradiņa slimnīca vēlētos nomierināt sabiedrību un lūgt allaž šādas ziņas pārbaudīt. Pārbaudīt pausto faktu precizitāti un neuzķerties uz viltus ziņām."

Lielāks ziedotāju pieplūdums Valsts asinsdonoru centrā gan nav novērots.

Valsts asinsdonoru centra pārstāve Ilze Bergmane skaidro, ka slimnīcām asins komponentes tiek izsniegtas pēc to pieprasījuma, neskatoties, kam un kādā daudzumā tās nepieciešamas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu