KNAB darbinieki pēc kratīšanas pamet Rīgas domi ar lieliem melniem saiņiem

Rīgas domes ēka.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šodien pēc aptuveni piecu stundu ilgas kratīšanas pameta Rīgas domes priekšsēdētāja palīgu kabinetus.

KNAB darbinieki devās prom ar trim lieliem melniem iepakojumiem, kuros, visticamāk, atradās datortehnika. Tāpat KNAB darbinieku rokās bija prāva dokumentu mape.

Partijas "Saskaņa" domes frakcijas referents Daniils Uļjanovs žurnālistiem nekomentēja, kādus priekšmetus un dokumentus KNAB darbinieki paņēmuši, norādot, ka parakstījies par informācijas neizpaušanu. Vienlaikus viņš norādīja, ka viņam nekāds statuss KNAB ierosinātajā lietā nav piemērots.

Jau ziņots, ka KNAB darbinieki šorīt ieradās kabinetā, kurā uzturas divas Rīgas domes priekšsēdētāja palīdzes. KNAB darbinieki šodien veikuši izmeklēšanas darbības arī Rīgas domes Ārlietu pārvaldē un domnieka Maksima Tolstoja (S) kabinetā. Tolstojs patlaban atrodas komandējumā Krievijā, Kazaņā.

Tāpat KNAB šodien ieradās veikt kratīšanu no Rīgas domes ēkas izvietotajā Rīgas tūrisma attīstības birojā (RTAB) un aizturēja RTAB valdes locekli Vitu Jermoloviču. Cits RTAB valdes loceklis Guntars Grīnvalds joprojām uzturas RTAB telpās kopā ar KNAB darbiniekiem.

Kratīšanas RTAB un Rīgas domes telpās notika kriminālprocesā, kas ierosināts pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB šodien informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5.aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar Valsts kontroli. Vienlaikus kriminālprocesuālās darbības šodien tiek veiktas arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā.

RTAB valdē strādā Guntars Grīnvalds, Jermoloviča un Rīgas domnieks Tolstojs. Pērn nodibinājums strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu. Tolstojs patlaban atrodas komandējumā Krievijā, Kazaņā.

Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā VK galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem - RTAB un "Riga.lv".

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos, un tas liekot secināt, ka Rīgas pilsētas pašvaldība triju gadu laikā nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Uz augšu