Pāris stundas pirms Eirovīzijas palestīniešu dziedātāji Izraēlā sarīkojuši protestus

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Otrdien, 14. maijā, Palestīniešu dziedātāji sarīkojuši protesta akciju pret Eirovīzijas konkursa norisi Izraēlā, Gazas joslā muzicējot nesenās karadarbības gaitā izpostītas ēkas drupās.

Izraēlas kara aviācijas iznīcinātās daudzstāvu ēkas "Al Qamar" drupās uz koncertu otrdien Gazā pulcējās vairāki desmiti cilvēku.

Izraēla Eirovīzijas konkursu rīko Telavivā, un pirmais pusfināla koncerts notiks otrdienas vakarā.

Protesta akcijas mērķis bijis parādīt "Gazas tēlu, kas atspoguļo Izraēlas un tās rasistiskās un agresīvās okupācijas [nepievilcīgo] seju", sacīja viena no Gazas koncerta rīkotājām Somaja Hatri.

Daudzas prominences, arī modes māksliniece Vivjena Vestvuda, "Pink Floyd" mūziķis Rodžers Voterss un Pīters Gabriels, aicinājuši boikotēt Eirovīziju Izraēlā, bet pašu sarīkojumu pārcelt uz citu valsti.

Septembrī Eirovīzijas organizatori paziņoja, ka konkurss notiks Telavivā, lai gan Izraēlas valdība sākotnēji uzstāja, lai konkurss notiek Jeruzalemē. Taču pēc ASV lēmuma atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un reakciju, ko izraisīja šis lēmums, valdība atteicās no šīs idejas, baidoties no iespējamā pasākuma boikota.

Latviju Eirovīzijā šogad pārstāvēs duets "Carousel" ar dziesmu "That Night".