"Zīdainis var pagaidīt!" Rūta Dvinska pēc otrā mazuļa dzimšanas vairāk uzmanības velta pirmajam bērnam

LNT rīta raidījuma "900 sekundes" moderators Kaspars Dvinskis un viņa sieva, laika ziņu vadītāja Rūta Dvinska 9. maijā Siguldā sagaidīja savu otro bērnu - Doru. Tagad Dvinska publisko pastāstīja, kā balansē uzmanību starp abām savām meitām. 

"Mēs patiešām ļoti gatavojāmies otrā bērna ienākšanai ģimenē. Izzinājām, gājām uz kursiem, uzklausījām psihologa ieteikumus, citu pieredzi, daudz par to lasījām un izvēlējāmies sev pieņemamākos un saprotamākos ieteikumus, kurus arī ļoti ievērojam! Ar visu padalīties nevaru, protams, tas katram jāizzina pašam un jāsaprot, kas der jūsu bērniņam!

Ieteikumu ir patiešām daudz un dažādi, bet tas, kas man ļoti palīdzēja bija psiholoģes teiktais - “jāsaprot, ka otrais bērns nav pirmdzimtais un nekad vairs nevar būt tāda situācija, kā bija ar pirmo bērniņu, kad viņš bija vienīgais aprūpējamais!” Un, jo ātrāk to pieņem, jo vieglāk tikt galā ar sevis šaustīšanu par nepietiekamu uzmanības veltīšanu kādam no bērniem.

Bērna adaptācijas periods ir aptuveni 6 mēneši un šajā laikā mēs visas Grietas vajadzības apmierinām vispirms! Zīdainis var pagaidīt, un ja viņš paraudās minūti ilgāk, nekas nenotiks, turpretī Grietu iedragāt psiholoģiski, liekot gaidīt zīdaiņa dēļ, var elementāri.

Tas ir tas, kam ticu un pie tā stingri pieturos, un līdz šim Grieta ir supermīļa pret māsu, nesaskata viņā nekādu apdraudējumu savam statusam, ir ļoti pozitīvi noskaņota pret bēbi. Bet neaizmirsīsim, ka šādā sastāvā esam vien nepilnu nedēļu," stāstīja Dvinska.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rūta Dvinska (@rutadvinska) on

Komentāros savā pieredzē, kā audzināt divus bērnus, dalījās arī citas māmiņas, dažām Dvinskai piekrītot, citām oponējot. 

Uz augšu