Vilki ir nesavtīgāki nekā suņi, atklāj zinātnieki

FOTO: Unsplash

Austrijas zinātnieki jaunā pētījumā noskaidrojuši, ka vilki ir daudz nesavtīgāki un pašaizliedzīgāki par suņiem.

Ja tu meklē vārdu, kas varētu aprakstīt tavu suni, tad nesavtība noteikti nederētu, jo pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā "PLOS ONE", zinātnieki secinājuši, ka suņu nesavtība un pašaizliedzība ir krietni pārspīlēta.

Virknē eksperimentu vilku zinātnes centrā Vīnē noskaidrojās, ka vilki ir krietni nesavtīgāki pret saviem bara biedriem nekā suņu, kuri arī auguši barā.

Pētījuma autori saka: šis atklājums liecina par to, ka savas kooperatīvās tendences ir patiešām mantojuši no vilkiem, nevis ieguvuši tās, biedrojoties ar cilvēkiem, kas arī bija viena no hipotēzēm.

FOTO: Rachel Dale/PLOS ONE

Eksperimentā pētnieki iemācīja dzīvniekiem izmantot degunu, lai uz skārienjūtīga ekrāna izvēlētos vajadzīgo simbolu un nogādātu kārumu blakusesošajā kamerā, kurā varēja atrasties suņa ģimenes loceklis.

Vairāku mēģinājumu laikā vilki izvēlējās no sava barības krājuma daļu nogādāt saviem bara locekļiem, bet par šādu dāsnumu zaudēja interesi, ja blakus kamerā atradās tiem nepazīstams dzīvnieks.

Savukārt suņi neizrādīja īpašu interesi par izsalkušajiem sugas brāļiem, ja vien neguva no tā kādu pašlabumu.

"Pētījums parādā, ka pieradināšana nav padarījusi suņus nesavtīgākus. Drīzāk izskatās, ka tolerance un dāsnums attiecībā pret sava bara locekļiem, kas novērojama vilku vidū, uzlabo savstarpējo sadarbību," komentēja pētījuma autore Reičela Deila.

Tomēr nevajag savu sunīti uzreiz norakstīt. Iepriekšējos pētījumos parādīts, ka individuāli mājas suņi izrāda lielāku nesavtību un dāsnumu nekā bara suņi. Pētnieki uzskata, ka tāda veida īpašības ir ieaudzināmas.

Uz augšu