Kulda: Esmu lielā šokā. Nespēju noticēt, ka esam trešajā vietā (5)

Artūrs Kulda
Artūrs Kulda Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlases aizsargs Artūrs Kulda nespēj noticēt tam, ka komanda pasaules čempionāta spēlē pret Itāliju izdarījusi tik daudz metienus

Latvijas hokejisti otrdien ar 3:0 pārspēja Itāliju, šajā mačā izpildot 65 metienu pa pretinieku vārtiem. Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) vēsta, Latvijas hokejistu izpildītie 65 metieni ir visu laiku trešais labākais rādītājs pasaules čempionātos.

Trešā pozīcija tiek dalīta ar Kanādas izlasi, kas 2008. gada turnīrā panākumā pret Slovēniju arī izpildīja 65 metienus.

"Esmu lielā šokā. Nespēju noticēt tam, ka esam trešajā vietā," intervijā IIHF mājaslapā citēts Kulda.

Pašlaik 30 gadus vecais Latvijas izlases aizsargs sesto reizi spēlē pasaules čempionātā.

"Sēžot uz soliņa, es runāju ar puišiem. Teicu, ka pirmo reizi redzu, ka mūsu komanda izdara tik daudz metienus."

Latvijas izlase turnīrā izcīnījusi divas uzvaras trīs spēlēs, saglabājot izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam. Nākamo maču Latvijas hokejisti aizvadīs šodien, 16. maijā, pret Čehijas izlasi, kurai arī ir divas uzvaras trīs mačos.

"Mums jāizcīna punkti," uzsvēra Kulda. "Mēs gribam iekļūt ceturtdaļfinālā, tāpēc tā mums būs svarīga spēle."

Čempionāta ievadā čehi negaidīti uzveica pasaules čempioni Zviedriju ar 5:2 un turpinājumā ar 7:2 pārspēja Norvēģiju, taču zaudēja Krievijai ar 0:3.