O 1.12.2020.

Saldā atbrīvošanās no liekajiem matiņiem mājas apstākļos – "šugarings"

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Domājams, ne viena vien sieviete savā dzīvē būs sapņojusi par burvju krēmu, kuru atliktu vien uzsmērēt un viss - liekie matiņi būtu prom. Izrādās, ko līdzīgu aprakstītajai fantāzijai ir iespējams veikt mājas apstākļos - iepazīstieties, viens no lētākajiem un efektīvākajiem epilācijas veidiem, "šugarings"! 

Par to, kā veikt šo saldo procedūru mājas apstākļos, vēsta portāls "Postimees".

Kas tad īsti ir "šugarings" ?

"Šugarings" metode, kurā ar cukura pastas palīdzību atbrīvojas no liekā apmatojuma. Šis epilācijas veids ir pagalam sens - jau senās Indijas un Ēģiptes skaistules izmantojušas medu un cukuru, lai koriģētu sava ķermeņa apmatojumu. Šādu pastu iespējams nopirkt vai arī pagatavot pašai - tā ikkatra dāma savās mājās var justies gluži kā Kleopatra!

Kā veikt cukura epilāciju mājas apstākļos?

Cukura pastas pagatavošana nudien nav nekas sarežģīts! Būs nepieciešams:

  • 10 ēdamkarotes cukura (bez kaudzītes)
  • 4 ēdamkarotes ūdens
  • Sula no puses citrona (vai puse tējkarotes citronskābes bez kaudzītes)

Visas sastāvdaļas jāsamaisa katliņā ar biezu dibenu un jāliek uz lēnas uguns. Katliņam jāuzliek vāks un tā saturs periodiski jāapmaisa, lai cukurs nepiedegtu.

Sākotnēji maisījums būs caurspīdīgs, taču, tiklīdz maisījumā parādās burbulīši jāpierauga, kad masa iegūst karameles krāsu - tam vajadzētu aizņemt aptuveni piecas līdz septiņas minūtes.

Būtiski ir pastu nepārvārīt - masai būtu jābūt nedaudz tumšākai, kā gaišais alus. Kad sasniegta pareizā krāsa, katliņš jāņem nost no uguns un masa jāatdzesē līdz remdenai temperatūra. Pēcāk rokās jāpaņem mazs gabaliņš katliņa satura - ja tas līp pie rokām un apviļājot nesaveļas bumbiņā, nepieciešams to vēl mazliet pavārīt.

Kad maisījums ir gatavs, tas jāuzklāj uz tīras un sausas ādas. Matiņu garumam būtu jābūt ne īsākam par trīs līdz pieciem milimetriem.

Rokās jāpaņem aptuveni valrieksta izmēra masas gabals un jāmīca tas pa rokām tik ilgi, līdz tas kļūst gaišāks. Tad pasta jāuzklāj uz nepieciešamās vietas pret matiņu augšanas virzienu.

Pasta jānorauj matiņu augšanas virzienā - tas pasargās no matiņu ieaugšanas.

Pēc procedūras jānomazgā apstrādātā vieta un jāuzsmērē kāds nomierinošs krēms vai losjons. Šo metodi drīkst izmantot visām ķermeņa zonām, tostarp arī bikini zonai.

Āda paliks gluda un maiga 10 - 20 dienas. 

"Šugaringa" priekšrocības:

  • Maciņam draudzīgi
  • Mazāk sāpīgi
  • Hipoalerģiski
  • Neizraisa matiņu ieaugšanu
Aktuālākās ziņas