P 19.04.2021.

Kiris atkal ālējas kortā un pamet Romas turnīra maču

Niks Kiris

FOTO: AFP/SCANPIX

Romā notiekošajā "Masters 1000" sērijas turnīrā ar teātri spēles trešajā setā laukumu pameta austrāliešu tenisists Niks Kiris, kurš tenisa aprindās tiek dēvēts par "slikto zēnu".

Kiris otrās kārtas spēlē tikās ar Norvēģijas tenisistu Kasperu Rūdu, tomēr mača noslēgumu austrālietis nesagaidīja, jo trešajā setā pēc zaudēta punkta par nesportisku rīcību, viņš sarīkoja šovu un pameta laukumu.

Spēle noslēdzās ar rezultātu 6-3, 6-7 (5:7), 2-1 Rūda labā.

Austrālietis trešā seta otrajā geimā servēja pie rezultāta 1-1, kad tiesnesis par lamāšanos viņam atņēma punktu, tas tenisistu ļoti saniknoja un viņš aizmeta krēslu. Ar to gan viss nebeidzās, jo brīdi vēlāk austrālietis arī iespēra pa ūdens pudeli, pēc kā arī sakrāmēja savu somu un laukumu pameta.

Par šādu rīcību Kiris saņēma diskvalifikāciju.

Kiris jau ilgu laiku pazīstams kā ļoti karstasinīgs tenisists, kurš ielaižas diskusijās ar pretiniekiem, tiesnešiem un skatītājiem, kā arī kortā viņam brīžiem ir nevaldāmi emociju uzliesmojumi. Pērn tenisists apmeklēja psihologus un nopietni strādāja pie garīgās veselības uzlabošanas.

Skandalozais Kiris marta vidū triumfēja Meksikas pilsētā Akapulko notikušajā "ATP World Tour 500" turnīrā, kurā demonstrēja izcilu sniegumu, jo ceļā uz finālu pārspēja ranga desmitniekā esošos spāni Rafaelu Nadalu, kā arī Anglijas tenisistu Džonu Isneru. Tāpat Kiris šajā turnīrā uzveica Stenu Vavrinku, bet finālā divos setos izrēķinājās ar Vācijas talantu Aleksandru Zverevu.

Tas Kirisam bija piektais ATP tituls viņa karjerā, taču pirmais pēc vairāk kā gada pārtraukuma.

Karjeras rekords pasaules rangā Kirim ir 13.vieta, ko viņš sasniedza 2016.gada oktobrī, bet šobrīd viņš atrodams reitinga 36.pozīcijā.