Sv 25.10.2020.

Ģirģens sola lemt par drošības pasākumiem Kuldīgā, tur sadegot divām automašīnām

VUGD. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ir apsolījis nepieciešamības gadījumā lemt par papildus drošības pasākumiem Kuldīgā, kur šonedēļ ļaunprātīgi sadedzināja divas automašīnas uzņēmējiem, izraisot arī vecākās koka ēkas aizdegšanos, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Šodien, 17. maijā, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (JV) Rīgā tikās ar iekšlietu ministru Ģirģenu un Valsts policijas priekšnieku ģenerāli Intu Ķuzi, lai pārrunātu ļaunprātīgu automašīnu aizdedzināšanu. Bērziņa drīzu tikšanos ar ministru lūdza, jo 13. maija nakts notikumi satrauca iedzīvotājus un radīja plašu rezonansi vietējā sabiedrībā. Tikšanās laikā tika pārrunāta drošības situācija Kuldīgas pilsētā un novadā un potenciālās iespējas situācijas uzlabošanā.

"Vienojāmies kopīgi darīt visu iespējamo, lai notikušais noziedzīgais nodarījums tiktu pēc iespējas ātri atklāts. Iedzīvotāju un uzņēmēju drošība viennozīmīgi ir mūsu prioritāte," pēc tikšanās sacīja pašvaldības vadītāja.

"Mēs esam informēti par šo notikumu, un pašlaik notiek apstākļu izmeklēšana," tikšanās laikā informējis Ģirģens. "Vēlos akcentēt, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Par konkrēto notikumu ir uzsākts kriminālprocess un ir arī notikušā versijas," piebildis Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Jau iepriekš ziņots, ka 13.maijā ap plkst.3 Kuldīgā praktiski vienlaikus aizdegās un ar lielu liesmu dega divas vienam uzņēmējam piederošas automašīnas.

Abas automašīnas atradās Kuldīgas vecpilsētā, kam ir liela arhitektoniska un vēsturiska vērtība, turklāt vienas no automašīnām degšanas rezultātā aizdegās ēka Baznīcas ielā 7, kas ir vecākā koka ēka Kurzemē. Divas Ciņu ģimenei piederošas automašīnas tai pašā naktī tika aizdedzinātas arī Sabilē.

Ugunsnelaimi Kuldīgā pirmie pamanīja Kuldīgas novada pašvaldības policijas kārtībnieki, kuri izsauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Valsts policiju. VUGD ieradās operatīvi un ugunsgrēku nodzēsa. Izskatot Kuldīgas pilsētā uzstādīto video novērošanas kameru ierakstus, rodas pamatotas aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu. Pašvaldības policija nekavējoties izsniedza video novērošanas ierakstus Valsts policijai noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanai.