Pļaviņš/Točs sasniedz Pasaules tūres turnīra astotdaļfinālu

Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš

FOTO: No personīgā arhīva

Latvijas vīriešu pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien sasniedza Brazīlijā notiekošā Pasaules tūres četru zvaigžņu posma astotdaļfinālu.

Latvieši, kuri turnīrā saņēmuši septīto numuru, izslēgšanas turnīra pirmās kārtas spēlē ar 2-1 (19:21, 21:15, 15:10) uzveica meksikāņus Huanu Virhenu/Lombordo Ontiverosu, kuriem turnīrā ticis 27.numurs.

Astotdaļfinālā viņi aptuveni 40 minūtes pāri pusnaktij pēc Latvijas laika tiksies ar poļiem Mihalu Brilu/Gžegožu Fijaleku, kuriem turnīrā ir otrais numurs.

Latvijas sportisti G grupas pirmajā cīņā ar 0-2 (19:21, 18:21) piekāpās nīderlandiešiem Kristiānam Vārenhorstam/Stēvenam van de Veldem, kuriem ir 26.numurs, bet otrajā cīņā ar 2-0 (21:16, 21:14) guva virsroku pār pasaules vicečempioniem Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu no Austrijas, kuriem turnīra bija desmitais numurs.

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Anastasija Kravčenoka/Tīna Laura Graudiņa piektdien apstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, posmu noslēdzot dalītā 17.vietā.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji.

Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Līdz ar pērnā gada septembri pludmales volejbolistiem sākusies kvalifikācija 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Uz augšu