C 15.04.2021.

Jonass izcīna sesto vietu MXGP posmā Portugālē

Pauls Jonass

FOTO: Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Rockstar Energy Husqvarna" komandas svētdien Portugālē izcīnīja sesto vietu pasaules čempionāta sestajā posmā prestižākajā MXGP klasē.

Abos braucienos uzvaras svinēja slovēnis Tims Gajsers, kurš posma ieskaitā tika pie 50 punktiem. Otrais ar 44 punktiem šoreiz palika titulētais itālis Antonio Kairoli, kuram kļūdas abos braucienos maksāja uzvaru, kamēr trešais ar 40 punktiem bija šveicietis Arno Tonuss.

Tikmēr Jonasam braucienos bija divas septītās vietas, kas summā deva 28 punktus un sesto pozīciju.

Pirmajā braucienā pirmos 12 apļus vadībā bija Kairoli, taču kļūdas dēļ viņa apdzina Gajsers, kurš sīvā cīņā pēc tam arī izcīnīja uzvaru Tikmēr Kairoli finišēja otrais, bet trešo vietu ieņēma Tonuss.

Jonass startā bija pirmā desmitnieka robežās, bet pirmo apli pabeidza astotajā vietā. Turpinājumā viņš pacēlās uz septīto pozīciju un dažus apļus latvietim uz papēžiem mina francūzis Romēns Fevrs, taču sāncenša uzbrukumi tika novērsti.

Otrajā braucienā līderpozīcijā izvirzījās beļģis Klemāns Desaijs, kurš gan astotajā aplī zaudēja pirmo vietu. Līderpozīcijā izvirzījās Kairoli, kurš gan arī tur ilgi nenoturējās un arī šajā braucienā pēc kļūdas palaida garām Gajseru. Slovēnis vadību nosargāja līdz finišam, bet aiz viņa sekoja Kairoli un Tonuss. Tikmēr Jonass visa brauciena laikā bija stabili astotais, bet beigās viņam izdevās pacelties par vienu pozīciju.

Sestdien kvalifikācijas Jonass izcīnīja devīto vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderis ar 285 punktiem ir Kairoli, kamēr otrais ar 251 punktu ir Gajsers. Savukārt Jonass sešu sacensību laikā ieguvis 137 punktus, kas viņam ļauj būt jau septītajā vietā.

Jonass pagājušajā nedēļā Itālijā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta piektajā posmā, pirmo reizi kāpjot uz goda pjedestāla prestižākajā MXGP klasē, kurā viņš aizvada debijas sezonu.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz "Husqvarna" vienību. Vēl 2017.gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonasa jaunās komandas "Rockstar Energy Husqvarna" īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jūnija vidū notiks Ķegumā.