Basketbola izlases ģenerālmenedžera konkursa otrajai kārtai izvirzīti trīs kandidāti

Latvijas basketbola izlase.

FOTO: FIBA.com

Latvijas Basketbola savienības valde izskatījusi saņemtos pieteikumus uz vīriešu basketbola valstsvienības ģenerālmenedžera amatu, otrajai kārtai izvirzot trīs kandidātus, ziņo LBS.

Kandidāti tiks uzklausīti 6.jūnijā LBS valdes sēdē.

LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps atteicās komentēt, kuri no pieciem kandidātiem tikuši otrajā kārtā.

Viens no pirmās kārtas kandidātiem bija Krišjānis Kļaviņš, kurš vairākas reizes cīnījies par Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta krēslu. Savukārt pēc portāla "sportacentrs.com" rīcībā esošās informācijas pieteikumu vidū bija arī nu jau bijušā basketbolista Kristapa Janičenoka un tagadēja trenera Artūra Štālberga vārdi, un viņi arī uzskatāmi par galvenajiem kandidātiem uz šo posteni.

"sportacentrs.com" arī vēstīja, ka ģenerālmenedžera amatam pieteikušies "Jūrmala"/"Betsafe" ģenerālmenedžeris un valdes loceklis Jānis Voins, savukārt kā piektais kandidāts neoficiāli tiekot piesaukts Krišjānis Valters.

Izlases ģenerālmenedžera pienākumi būs izstrādāt valstsvienības attīstības stratēģiju, kā arī organizēt un vadīt tās īstenošanu; komplektēt valstsvienības personālu - izraudzīties galveno treneri, viņa palīgus, medicīnisko personālu, menedžerus; komplektēt valstsvienības sastāvu - regulāri uzturēt sakarus ar spēlētājiem un viņu pārstāvjiem, būt lietas kursā par aktuālajām problēmām (veselības, sportiskajām) un, nepieciešamības gadījumā, piedalīties to risināšanā; izstrādāt valstsvienības budžetu un kontrolēt tā izpildi; piedalīties valstsvienības mārketinga aktivitāšu koncepcijas izstrādē un vadīt tās īstenošanu; risināt visus organizatoriskos un administratīvos jautājumus, kas skar valstsvienību gan Latvijā, gan starptautiskajā vidē; komunicēt ar masu medijiem par visiem jautājumiem, kas skar valstsvienību.

Valstsvienības ģenerālmenedžerim būs tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus, kas skar valstsvienību. Risinot sportiskos jautājumus, ģenerālmenedžerim būs pienākums konsultēties ar LBS Treneru komisiju, kuras viedoklim ir ieteikuma statuss. Risinot organizatoriskos, mārketinga, finansiālos, publicitātes jautājumus, ģenerālmenedžerim jāsadarbojas ar attiecīgajām LBS struktūrām un LBS ģenerālsekretāru, paturot tiesības pieņemt gala lēmumu. Kompetenču sadalījumu starp ģenerālmenedžeri un valstsvienības galveno treneri (u.c. personālu) nosaka pats ģenerālmenedžeris.

Ģenerālmenedžerim būs pienākums ar LBS valdi saskaņot lēmumus šādos jautājumos: valstsvienības galvenā trenera kandidatūra; valstsvienības budžets; personāliju jautājumus gadījumos, ja LBS valde iepriekš lēmusi par disciplinārām sankcijām pret konkrēto personu. Šajos jautājumos lēmums stājas spēkā pēc tā apstiprināšanas valdē.

LBS valde izvirzīs ģenerālmenedžerim izmērāmus uzdevumus noteiktam laika posmam (sacensību ciklam), pēc kura tiek novērtēts ģenerālmenedžera darbs. Ģenerālmenedžera pienākums būs atbildēt par LBS valdes valstsvienībai izvirzīto uzdevumu izpildi apstiprinātā budžeta ietvaros.

Ar ģenerālmenedžeri tiks slēgts beztermiņa līgums ar pārbaudes laiku. Amats būs pilnas slodzes darba laiks ar bruto atalgojumu 1500 - 3500 eiro mēnesī, atkarībā no pretendenta kvalifikācijas.

Ģenerālmenedžera amatam nepieciešamā kvalifikācija un īpašības ir: izpratne par valstsvienības statusu, potenciālu un mērķiem; profesionālā basketbola pieredze spēlētāja, trenera un/vai menedžera statusā; prasme pastāvīgi pieņemt lēmumus, plānot laiku, sadalīt prioritātes, organizēt padoto darbu; izcilas angļu valodas zināšanas (C1, C2); labas komunikācijas un argumentācijas spējas.

Jau ziņots, ka aprīlī par Latvijas sieviešu basketbola izlases ģenerālmenedžeri kļuva ilggadējā valstsvienības spēlētāja Gunta Baško.

Uz augšu