"Facebook" lielā tīrīšana. Cik daudz un ko ir dzēsis sociālo tīklu milzis?

"Facebook" logo. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pexels

Sociālā tīkla "Facebook" vadība publicējusi jaunāko ziņojumu, kurā informē, ka laika posmā no 2018. gada oktobra līdz 2019. gada martam dzēsuši vairāk nekā trīs miljardus viltoto kontu, vēsta BBC.

Sešu mēnešu laikā sociālais tīkls "Facebook" ir veicis vietnes attīrīšanu un izdzēsis vairāk nekā trīs miljardus viltoto profilu. Tas ir vairāk nekā jebkad agrāk.

"Facebook" jau krietnu laiku cīnās ar naida kurināšanu. Jaunākajā ziņojumā norādīts, ka sociālā tīkla vadība ir izdzēsusi vairāk nekā septiņus miljonus ierakstus, kas atbilst naida runas kritērijiem. Arī šis skaits ierindojas kā rekordaugsts.

Pirmo reizi publicēta arī informācija, kurā norādīts cik daudz dzēstās ziņas ir pārsūdzētas un cik no tām ievietotas atpakaļ sociālajā tīklā.

"Facebook" minēja, ka dzēsto viltus kontu pieaugums ir saistīts ar to, ka viltotāji izmanto automatizētas metodes, lai izveidotu ļoti lielu skaitu šāda veida profilu. 

Tuvākajā laikā "Facebook" ziņos arī par to, cik daudz dzēsti profili ar kuru palīdzību pārdotas, piemēram, narkotikas un šaujamieroči.

Ziņojumā tiek minēts arī tas, cik daudz aizliegtā satura ir bijis "Facebook". Piemēram, bērnu seksuālā rakstura attēli, vardarbība un teroristu propaganda.

  • Ziņojumā teikts, ka katrā no 10 000 satura ievietotajiem ierakstiem kailas bildes redzēja mazāk nekā 14 cilvēki.
  • Aptuveni 25 cilvēki redzēja ierakstus, kas klasificējami kā vardarbība.
  • Mazāk nekā trīs cilvēki pamanījuši bērnu ļaunprātīgu izmantošanu vai teroristu propagandu. 
Uz augšu