Mūze: Varu mest pāri 65 metru atzīmei

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens / LETA

Viena no vadošajām Latvijas šķēpmetējām Līna Mūze šobrīd ir spējīga mest pāri 65 metru atzīmei un, iespējams, pietuvoties arī valsts rekordam, aģentūrai LETA teica sportiste.

Mūze pagājušajā nedēļā Dimanta līgas posmā divreiz laboja savu personīgo rekordu, labākajā metienā sasniedzot 64,87 metru atzīmi un izpildot arī 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu normatīvu.

Mūze gan atzina, ka lielas emocijas pēc teicamā rezultāta neesot bijušas. "Pēc sasniegtā rezultāta nekādu dižu emociju nebija, vienīgi ļoti liels atvieglojums."

Latvietes sasniegtais rezultāts šosezon ir piektais labākais pasaulē, bet pirmā ar 67,72 metriem ir ķīniete Huihui Ļu.

"Jau nometnē jutu, ka esmu labā formā, jo aizvadīju četras ļoti smagas treniņu nedēļas Ķīnā. Rezultāti regulāri pieauga, kā arī visam procesam piegāju ar galvu - nepārforsēju ar treniņu daudzumu un vairāk ieklausījos sevī. Protams, bija nedaudz citādāk, jo parasti sagatavošanos sezonai veicu Portugālē. Āzijā nekad nebiju bijusi, un viss šķita nedaudz citādāks - kultūra, ēdiens un daba. Dienā man bija divi treniņi, kuriem pilnībā koncentrējos, tāpēc vakarā nemaz nebija spēka doties apskatīt valsti," par savu gatavošanos sezonai stāstīja šķēpmetēja.

Runājot par nākotnes plāniem, vieglatlēte par prioritāti izvirzījusi svētdien gaidāmās Jāņa Lūša šķēpmešanas sacensības, tomēr Mūze arī neslēpa, ka šogad plāno piedalīties vēl kādā Dimanta līgas posmā.

"Šobrīd gatavojos Jāņa Lūša sacensībām Jelgavā un sezonas gaitā plānoju piedalīties vēl kādā Dimanta līgas posmā, tomēr cenšos neskriet laikam pa priekšu," sacīja Mūze. "Jāņa Lūša sacensības man vienmēr ir bijušas ļoti mīļas, tāpēc noteikti vēlos tajās startēt. Jūtu arī aklimatizācijas sekas no Āzijas un zinu, ka nebūs viegli, bet gribu tajās piedalīties, jo zinu, ka emocionāli tas man ir nepieciešams."

Mūze jau vairākus gadus sadarbojas ar somu speciālistu Kimmo Kinnunenu, kurš, viņasprāt, ir izcils speciālists, tāpēc sportiste nemaz nedomājot veikt trenera maiņu. "Viņa darbs mani pilnībā apmierina. Strādājām pēc plāna, un rezultāti neizpaliks."

Tāpat Mūze uzsvēra, ka šobrīd jūtas ļoti spēcīga gan emocionāli, gan fiziski, piezīmējot, ka prātīgi aizvadītais rehabilitācijas periods viņai šobrīd palīdz pilnvērtīgi aizvadīt treniņus. "Jūtu, ka esmu palikusi gudrāka un vairāk ieklausos sevī. Vairs nespiežu tik daudz uz rezultātu, jo, iepriekš to darot, biju aizmirsusi par sevi un iedzīvojos traumās. Šogad no psiholoģiskā viedokļa jūtos ļoti labi - esmu pārliecinātāka par savām spējām. Treniņus beidzot varu aizvadīt pilnvērtīgi, pilnībā koncentrējoties uz izaugsmi. Pirms tam fiziskās aktivitātes iesāku ar rehabilitāciju ceļgalam, bet tikai pēc tam varēju ķerties pie šķēpa specializācijas treniņa" savu izaugsmi pēc atlabšanas no traumas komentēja Mūze.

"Zinu, ka esmu ieguldījusi smagu darbu, tāpēc nešaubos, ka varu mest pāri 65 metru atzīmei. Personīgā rekorda metiens Dimanta līgā nebija tehniski labākais - tur noteikti vēl var pielikt pāris centimetrus," piebilda Mūze, kura nešaubās, ka nākotnē spēs pārvarēt ne tikai 65 metru, bet arī pietuvoties 66 un 67 metru robežĀM.

Tomēr par rekordiem sportiste daudz nedomājot, vien piebilda, ka šī sezona Latvijas šķēpmetējiem būs gana interesanta, jo arī Latvijas rekordiste Madara Palameika ir ļoti labā formā. "Ar Madaru daudz par saviem rezultātiem nerunājam. Ja apspriežam šķēpmešanu, tad lielākoties runājam par citiem vieglatlētiem. Protams, starp mums vienmēr ir neliela konkurence, bet tas viss paliek stadionā. Ārpus sacensībām mēs esam parasti cilvēki un runājam par ikdienišķām lietām," attiecības ar Palameiku raksturoja Mūze.

Palameikai piederošais Latvijas rekords ir 66,18 metri.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu