O 26.01.2021.

Par datu apmaiņas tiešsaistes sistēmu CVK līdz šim samaksājusi 72 000 eiro

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) par datu apmaiņas tiešsaistes sistēmu līdz šim samaksājusi 65% no līguma summas jeb 72 260 eiro, pastāstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Līguma ar SIA "Soaar" par datu apmaiņu kopējā summa ir 111 088 eiro, taču samaksa notiek pa daļām un tikai par paveikto, skaidroja Bērziņa. Pašlaik CVK ir samaksājusi avansa maksājumu 20% darbu uzsākšanai un 45% par pamatfunkciju demonstrēšanu un saskaņošanu.

Par to, vai un cik lielā apmērā apmaksāt pārējo maksājumu, vai arī izmantot līguma paredzētās soda sankcijas, CVK vērtēs pēc vēlēšanām, konsultējoties ar ekspertiem, norādīja komisijas vadītāja.

Kā ziņots, CVK atjaunojusi iespēju iedzīvotājiem šodien balsot ikvienā vēlēšanu iecirknī, aģentūrai LETA apstiprināja CVK pārstāve Līva Laizāne.

Tas nozīmē, ka līdz šodienas plkst. 20 iedzīvotāji savu balsi Eiropas Parlamenta vēlēšanās varēja atdot arī tajos iecirkņos, kuros viņi nav reģistrēti.

Ceturtdien CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties iepriekšējā balsošanā, nācās pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem.

Aktuālākās ziņas