Misūri štatā pieņemts aizliegums veikt abortus grūtniecības astotajā nedēļā un vēlāk (2)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Piektdien, 24. maijā, ASV Misūri štata gubernators Maiks Pārsons parakstījis likumprojektu, kas aizliedz abortus grūtniecības astotajā nedēļā un vēlāk.

Šis likums būs viens no stingrākajiem abortu ierobežojumiem ASV.

Aizliegums stāsies spēkā 28. augustā, ja vien tiesa to nenobloķēs. Gaidāms, ka likumprojekts tiks apstrīdēts tiesā.

Mediķiem, kas pārkāps aizliegumu, varēs piespriest piecu līdz 15 gadu ilgu cietumsodu. Sievietes par abortu izdarīšanu netiks sodītas.

Likumprojektā kā izņēmumi paredzētas medicīniskas ārkārtas situācijas, bet ne izvarošanas un incesta gadījumi.

Kā ziņots, Alabamas štata gubernatore Keja Aivija 15. maijā parakstīja likumu, kas pilnībā aizliedz abortus štata teritorijā un ir stingrākais šāds likums Savienotajās Valstīs.

Aivija gan atzina, ka arī jaunais likums var kļūt nepiemērojams, jo štatam vienmēr jārespektē Augstākās tiesas spriedumi, bet norādīja, ka pēc likumprojekta autoru domām pienācis laiks ASV Augstākajai tiesai pārskatīt šo jautājumu. Runa ir par ASV Augstākās tiesas lēmuma 1973. gada lietā "Roua pret Veidu", ar kuru tika atzītas sievietes tiesības uz aborta veikšanu.

Pēc Donalda Trampa nonākšanas prezidenta amatā ASV Augstākajā tiesā izveidojies konservatīvo tiesnešu vairākums, un daudzi republikāņi vēlas, lai vēsturiskais spriedums tiktu atcelts.

Gadījumā, ja tas notiks, arī Misūri likums aizliegs abortus teju visos gadījumos.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu