Pētījums: Trešdaļai darba ņēmēju ir piekļuve bijušā darba devēja datnēm un dokumentiem

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Trešdaļa jeb 33% aptaujāto darba ņēmēju joprojām var piekļūt bijušā darba devēja datnēm un dokumentiem, liecina kiberdrošības uzņēmuma "Kaspersky Lab" pētījums "Sakārtot digitālo jucekli uzņēmumā".

Eksperti norādīja, ka bijušie darbinieki var izmantot šos datus savām vajadzībām, piemēram, nākamajā darbavietā, kā arī nejauši tos izdzēst vai sabojāt.

Tāpat pētījumā konstatēts, ka digitālo datu nesakārtotības dēļ darbiniekiem ir vajadzīgs laiks, lai atrastu īsto dokumentu vai datus, kas glabājas dažādās vietās, tostarp 57% biroja darbinieku ir bijis grūti darbā atrast dokumentu vai datni.

Vienlaikus 58% respondentu atzinuši, ka izmanto vienu un to pašu ierīci gan darba, gan personiskajām vajadzībām.

Tāpat pētījumā 29% respondentu atzinuši, ka ir izpauduši kolēģim savu darba ierīces lietotājvārdu un paroli.

"Kaspersky Lab" bizness-biznesam izstrādājumu tirgvedības vadītājs Sergejs Marcinkjans sacīja, ka datņu nekārtība un nekontrolēta piekļuve datiem dažkārt var izraisīt pārkāpumus un kiberincidentus, bet vairumā gadījumu, visticamāk, izraisīs traucējumus biroja darbā, laika izniekošanu un enerģijas zudumus saistībā ar trūkstošo datņu atgūšanu.

"Uzņēmumiem, it sevišķi maziem un aktīvi augošiem uzņēmumiem, kas cenšas būt efektīvi un konkurētspējīgi, šāda situācija ir ļoti nevēlama.

Jucekļa apkarošana, rūpīga piekļuves tiesību pārvaldība un kiberdrošības risinājumu lietošana nav tikai aizsardzība no kiberdraudiem. Tas garantē nepārtrauktu, efektīvu darbu, kad visas datnes ir pareizajā vietā un darbinieki var veltīt laiku uzņēmuma mērķu sasniegšanai, jo visi vajadzīgie dati ir pie rokas," skaidroja Marcinkjans.