O 27.10.2020.

NHL un "Capitals" slēdz lietu par skandalozo Kuzņecova video

Jevgeņijs Kuzņecovs

FOTO: EPA/Scanpix

Nacionālā hokeja līga (NHL) slēgusi lietu, kas tika uzsākta par video, kurā Vašingtonas "Capitals" uzbrucējs Jevgēņijs Kuzņecovs redzams blakus galdam, uz kura atrodas kokaīnam līdzīga viela.

Pirmdien sociālo tīklu "Twitter" pāršalca 22 sekunžu ilgs video, kurā Kuzņecovs redzams, sēžot pie galda, uz kura ir divas līnijas ar pulverveida vielu un sarullēta naudaszīme. Krievu uzbrucējs šajā laikā nepieskārās uz galda esošajiem priekšmetiem.

Kā laikrakstam "Sport Express" apliecināja Kuzņecovs, viņš ir persona, kas redzams tajā video. Tas uzņemts pērn Lasvegasā pēc "Capitals" uzvaras Stenlija kausa izcīņā. Kā apgalvo Kuzņecovs, viņš iegājis viesnīcas numurā pie drauga, redzējis narkotikas un nepazīstamu sievieti, piezvanījis citam draugam un aizgājis.

Pēc tam gan līga, gan komanda uzsāka izmeklēšanas šajā lietā, taču tās noslēgušās bez sankcijām. Kā pauda NHL komisāra vietnieks Bils Deilijs, nav pamata apšaubīt Kuņecova teikto.

Tāpat arī "Capitals" uzskata, ka Kuzņecovs nav lietojis narkotikas.

"Tikāmies ar Jevgēņiju, lai pārrunātu viedo redzamās lietas. Esam sarūgtināti par viņa atrašanos šajā video, taču pieņemam viņa skaidrojumu un atvainošanos par to, ka atradies nepiemērotā situācijā," teikts kluba paziņojumā.

"Lai arī nekad dzīvē un karjerā neesmu lietojis narkotikas, vēlētos atvainoties "Capitals", komandas biedriem un cietiem, ka nonācu šādā situācijā. Šī man būs smaga mācību stunda," atzina Kuzņecovs.

Video parādījās nākamajā dienā pēc pasaules čempionāta, kurā NHL zvaigznēm bagātā Krievija piedzīvoja vilšanos, cerētā zelta vietā iegūstot bronzu.

27 gadus vecais Kuzņecovs šajā sezonā regulārajā čempionātā 76 spēlēs guva 21 vārtus un veica 51 rezultatīvu piespēli, bet Stenlija kausa izcīņā viņam septiņos dueļos bija viens precīzs metiens un piecas piespēles.

"Capitals" šosezon jau pirmajā kārtā nolika Stenlija kausa čempiones pilnvaras, tādējādi Kuzņecovs un Aleksandrs Ovečkins varēja doties talkā Krievijas izlasei pasaules čempionātā. Tajā Kuzņecovs desmit mačos guva divus vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles.