Pusmiljons Liverpūles iedzīvotāju piedalās UEFA Čempionu līgas titula svinībās

FOTO: EPA/Scanpix

Aptuveni pusmiljons Liverpūles iedzīvotāju svētdienas pēcpusdienā un vakarā piedalījās futbola komandas "Liverpool" UEFA Čempionu līgas titula svinībās.

"Liverpool" sestdien Spānijas galvaspilsētā Madridē izcīnīja UEFA Čempionu līgas trofeju. Finālā "Liverpool" ar 2:0 pieveica citu Anglijas klubu Totenhemas "Hotspur", kam tā bija debija UEFA Čempionu līgas finālā.

Liverpūles futbolisti mājās Džona Lenona vārdā nosauktajā lidostā ieradās svētdienas pēcpusdienā un atvērtā autobusā devās cauri pilsētas ielām, lai kopā ar līdzjutējiem atzīmētu trofejas izcīnīšanu. Autobusu rotāja uzraksts "Eiropas čempioni".

Pilsētas iedzīvotāji savus elkus sagaidīja kur nu katrs spēja pēc iespējas augstāk uzrāpties, lai varētu labāk redzēt komandas autobusu. Fani kopkorī savai komandai dziedāja tās slaveno himnu "You'll Never Walk Alone."

"Man nedaudz saskrēja asaras," kluba televīzijai teica komandas galvenais treneris Jirgens Klops. "Kad redzi, cik daudz cilvēkiem tas nozīmē... To var redzēt viņu acīs."

"Liverpūle šodien svin, to var izjust," teica sestdien vārtus guvušais Divoks Origi. "Tā pa īstam nevar aptvert, cik daudz cilvēkiem nozīmē šis klubs un pilsēta. Zināju, ka ļoti, bet tas tik un tā mani pārsteidza."

Pēc aptuveni trīsarpus stundu ilgušās parādes autobuss ieradās Liverpūles centrā, kur to sarkanā fanu jūra kopā ar savu komandu izbaudīja uguņošanu un konfeti lietu.

"Tas ir fantastiski," pauda aizsargs Dejans Lovrens. "Šo mēs neaizmirsīsim visu savu nākamo dzīvi. Esmu daudzas reizes teicis, ka šis klubs ir unikāls. Un cilvēki mums nepārstāj ticēt. Tā viņiem ir dāvana."

"Liverpool" par labāko klubu Eiropā kļuvis sesto reizi vēsturē. Iepriekš tas bija izdevies 1977., 1978., 1981., 1984. un 2005.gadā.

Uz augšu