"Mairi, gatavojies karam!" Glovackis apņēmības pilns uzveikt Briedi

Kšištofs Glovackis (no kreisās) un Mairis Briedis

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Pasaules boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas (līdz 90,7 kg) abas pusfināla cīņas notiks 15. jūnijā "Arēnā Rīga". Turnīra favorīts Briedis spēkosies ar Glovacki, bet Juniers Dortikoss (Kuba) cīnīsies pret Endrū Tabiti (ASV). Brieža pretinieks Glovackis ir pārliecināts par savu uzvaru visā turnīrā, vēsta pasākuma organizatori. 

"Viss norit pēc mūsu plāna. Mums bija nometne Spānijā, bet pēc tam pārcēlāmies uz Lielbritāniju, lai aizvadītu sparingu sesijas. Gatavošanos noslēgsim Varšavā," organizatoru publicētajā informācijā stāsta Glovackis.

Briedim un Glovackim ir vēl kaut kas kopīgs. Viņi karjerā piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu, abi piekāpušies Ukrainas bokserim Oleksandram Usikam, kurš pērn triumfēja supersērijā, kļūstot par neapstrīdamu pasaules čempionu pirmajā smagajā svarā.

Glovackis uzskata, ka Briedim pēdējās divas cīņas bija nepārliecinošas. Latvijas bokseris pērn vasarā uzveica mazpazīstamo Brandonu Delorjē no Francijas, bet rudenī viņš pārspēja Armēnijā dzimušo Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru, kurš arī pazīstams ar vārdu Norairs Mikaeljans.

"Briedis ir spēcīgs un meistarīgs bokseris, bet viņa pēdējās divas cīņas bija nepārliecinošas. Viņš bija daudz labāks cīņās pret Usiku un Huku. Viņš ir lielisks puisis un pasaules klases cīkstonis," sacīja Glovackis.

1

Galerija: Mairis Briedis aci pret aci tiekas ar Kšištofu Glovacki 

Polijas bokseris norādīja, ka cīņa būs karš, kā arī polis prognozēja sev triumfu supersērijā, kuras uzvarētājs iegūs leģendārā Muhameda Ali vārdā nosaukto trofeju.

"Mairi, gatavojies karam, Glovka jau nāk. Es izcīnīšu Ali trofeju."

1

Sagaidāms, ka uz Brieža un Glovacka cīņu Rīgā ieradīsies liels skaits Polijas līdzjutēju.

"Zinu, ka daudzi fani dosies uz Rīgu. Protams, Mairim būs daudz vairāk atbalstītāju arēnā, bet esmu pārliecināts, ka cīņas laikā varēs dzirdēt saukli "Polska, Polska" (Polija, Polija)."

Supersērijas pirmā sezona notika divās svara kategorijās, bet otrajā sezonā jau trīs kategorijās. Glovackis gan nesekojot līdzi citām supersērijas cīņām, jo prioritāte ir gatavošanās duelim ar Briedi.

"Nesekoju sevišķi supersērijai citās svara kategorijās. Mani sagaida liels izaicinājums, kam es koncentrējos. Mairis Briedis ir puisis, kuru es tagad vēroju un kuram sekoju līdzi."

Glovackis vēlreiz uzsvēra, ka viņš prognozē savu uzvaru gan pret Briedi, gan turnīra finālā. Viņam gan sevišķi nerūp, pret kuru no pretiniekiem jācīnās.

"Dortikoss ceturtdaļfinālā uzvarēja manu tautieti Masterņaku. Būtu jauki, ja es varētu atriebt zaudējumu. Bet patiesībā man nerūp, pret kuru cīnīties finālā. Patlaban koncentrējos Mairim Briedim - tas būs karš."

1

Pašlaik 34 gadus vecais Briedis 26 cīņās guvis 25 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu. Tikmēr 32 gadus vecais Glovackis 32 cīņās izcīnījis 31 panākumu, no kuriem 19 bijuši ar nokautu.

Redaktors iesaka