Sv 11.04.2021.

Zināms, kurš Eirolīgas klubs izrāda interesi par Lomažu

Rihards Lomažs

FOTO: www.bkventspils.lv

Daudzsološais latviešu basketbolists Rihards Lomažs izraisījis interesi Francijas klubā Vilērbānas ASVEL, kas nākamās divas sezonas spēlēs ULEB Eirolīgā, ziņo "Bebasket.fr".

Pirmdien respektablais "Sportando" ziņoja, ka Lomažs atstās Latvijas vicečempioni "Ventspili" un pievienosies kādam no ULEB Eirolīgas klubiem. Tiesa, "Ventspils" klubs šo informāciju neapstiprināja, taču arī nenoliedza.

"Sportando" pārstāvis Emiliāno Karkija norāda, ka spēlētāja līgums tikšot izpirkts.

Tikmēr "Bebasket.fr" ziņo, ka par Lomažu nopietni interesējies ASVEL jaunais ģenerālmenedžeris Fransuā Lamī, kuram Baltijas valstīs esot ļoti labi kontakti.

Vilērbānas klubs dibināts 1948.gadā, bet 2014.gadā tas nonāca slavenā franču basketbolista Tonija Pārkera īpašumā. No 2017.gada klubā par direktoru strādā arī Nikolā Batums.

ASVEL par Francijas čempioni kronēta 18 reizes, pēdējo reizi pie titula tiekot 2016.gadā. Vilērbānas komanda šajā sezonā uzvarēja regulārajā čempionātā un sasniegusi izslēgšanas turnīra pusfinālu.

Pērn tā saņēma Eirolīgas licenci nākamajām divām sezonām.

Lomažs, kuram ir 23 gadi, iepriekšējā sezonā bija viens no "Ventspils" līderiem. Aizsargs Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā vidēji mačā guva 17,1 punktu un veica 2,9 rezultatīvas piespēles. Tikmēr Latvijas-Igaunijas līgā viņš caurmērā katrā no cīņām iemeta teju 15 punktus, bet Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas turnīrā viņa kontā vidēji 15,0 punkti un 3,8 rezultatīvas piespēles.

Basketbolists "Ventspils" klubu pārstāv kopš 2015.gada. Lomažs pirms tam savas prasmes attīstīja Ventspils "Spars" komandā, kā arī spēlēja Jelgavas un Jūrmalas vienībās Latvijas spēcīgākajā līgā.

"Ventspils" sastāvā Lomažs šajā pavasarī kļuva par Latvijas-Igaunijas līgas čempionu, kamēr LBL finālsērijā nācās piekāpties "VEF Rīga" komandai.